شناسه : 36006295
مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بافق؛


حجت الاسلام دهستانی مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بافق گفت: هدف راهبردی ما این جمله مقام معظم رهبری بود که فرمودند: امامزادگان باید قطب فرهنگی هر شهر بشوند وبرای رسیدن به این هدف راهکارهایی از جمله توجه به ظرفیت های فرهنگی درون شهرستانی استفاده کردیم.

با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که امامزادگان باید قطب فرهنگی هر شهر بشوند خبرنگار صبح بافق مصاحبه ای را با حجت الاسلام والمسلمین دهستانی مسئول فرهنگی آستان مقدس امام زاده عبدالله(ع) انجام داده است.

حجت الاسلام دهستانی در ابتدا در مورد طرح غدیر پژوهی گفت: این طرح در حال اجرا است  که با همکاری موسسه غدیر پژوهی تهران تحت اشرافیت آیت الله شاه آبادی نوه استاد امام خمینی هر چهارشنبه برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: سطح یکِ این طرح شامل بیست جلسه است  که نهمین جلسه‌ این طرح هفته گذشته برگزار و هرهفته متغیر بین 50 تا 60 نفر و حداکثر تا 80 نفر حضور پیدا می‌کنند که اکثر شرکت کننده ها را بانوان تشکیل می‌دهند. در خلال این 20 جلسه چند آزمون هم گرفته و سه جلسه هم مناظره که با روش های آن آشنا و به صورت نمادین به مناظره می‌پردازند.

مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) تصریح کرد: مباحث مختلفی در رابطه با غدیر مطرح می‌شود از جمله مبانی حدیث غدیر، عدالت صحابه و شبهاتی که در مورد غدیر مطرح شده و پرورانده می‌شود و به طور کاملا منطقی پاسخ داده می‌شود. در این طرح به غدیر پژوهان کارهای پژوهشی هم محول می‌شود و در نهایت  در تابستان به کسانی که حضور فعال داشته و در پژوهش ها موفق بوده و فعالیت خوبی داشته اند گواهینامه موسسه بین المللی غدیر اعطا می‌شود و می‌توانند در سطح 2 و در پایان در دوره تربیت استاد شرکت کنند.

حجت الاسلام دهستانی در پاسخ به این سوال که چه کارهای فرهنگی دیگری در این دوسال انجام شده بیان داشت: ما در آستانه دوسالگی شروع مسئولیت هیئت امنای جدید قرار داریم. از لحظه شروعِ کار، هدف راهبردی ما این جمله مقام معظم رهبری بود که فرمودند: امامزادگان باید قطب فرهنگی هر شهر بشوند وبرای رسیدن به این هدف راهکارهایی از جمله توجه به ظرفیت های فرهنگی درون شهرستانی استفاده کردیم.

کارهای فرهنگی متفاوتی صورت گرفته که تعدادی از این کارها برای اولین بار اتفاق افتاده است:

 • استفاده از روحانیون و فضلای بافقی مقیمِ قم در مناسبت‌های مختلف
 • اجرای مسابقات متعدد از جمله حجاب آسمانی، یاس نبوی و... که جوایز نفیسی هم اهدا شد.
 • راه اندازی طرح شمیم وحی که پنجشنبه وجمعه ها توسط اساتید حوزه علمیه خواهران اجرا   و به بحث تفسیر قرآن  و مشاوره پرداخته می‌شود.
 • روی کرد جدید در طرح آرامش بهاری به این صورت که یک غرفه طب اسلامی دایر و مشاوره طب اسلامی داده می شود و غرفه ای هم برای معرفی آیت الله شیخ محمدتقی بافقی راه اندازی شد.
 • اصلاح سنگ مزار سه شهید بزرگوار که سالیان متمادی خانواده‌ این شهیدان پیگیر این امر بودند که توسط هیئت امنای جدید این امر اتفاق افتاد.
 • اصلاح قبوری که در صحن مطهر وجود داشت و نام الله روی آنها حکاکی شده بود از قبیل امراللهی، عبداللهی، خداداد و... که طبق استفتاء صورت گرفته باید اصلاح می‌شد.
 •  راه اندازی دسته شادی در روز عید غدیر و پرداختن به مباحث معرفتی
 •  راه اندازی اتاق کودک که به مدت یک سال در شب های جمعه و مناسبت‌های مختلف برای کودکان برنامه اجرا می‌شد که جا دارد تشکر کنیم از حجت الاسلام والمسلمین میرحسینی بابت زحماتی که انجام دادند
 • برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی من جمله استاد شاکرنژاد
 •  برگزاری طرح نحله در راستای حفظ قرآن که با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و تلاش مجمع حفظ شهرستان آقای سجاد مهدی زاده برگزار و 40 قرآن آموز درطول 45 روز حافظ 3 جزء از قرآن کریم شدند
 • جلسه تفسیر قرآن که هر سه شنبه ویژه بانوان برگزار می‌شود
 • در یک مقطع سه ماهه حجت الاسلام والمسلمین برزگری مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) در محل آستان حضور و به نکات قرآنی پرداختند و در آخر آزمونی از این نکات گرفته و جوایزی اهدا شد
 • طرح مسابقه کتابخوانی که به صورت ماهیانه برگزار می‌شود
 • برگزاری یادواره شهدای فصل با همکاری بنیاد شهید و برگزاری بزرگداشت شهید صیاد شیرازی و شهید طهرانی مقدم

مسئول فرهنگی امامزاده عبدالله(ع) بافق در ادامه افزود: قرار است سه یادواره در اواخر دی،  بهمن و اسفند برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین دهستانی در پایان از تمام مسئولینی که در کلیه امورات آستان مقدس از ‌جمله از آقای فیاضی، گلچین، زارع زاده و همچنین مردم بزرگوار شهرستان بافق که با اعتماد و افزایش چشمگیر نذوراتشان به پیشرفت اهداف فرهنگی و... کمک کردند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/


مبارز
حاجییییی کو بازخوردش؟؟؟؟////
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۱ ۰۹:۵۱