شناسه : 35804039
رئیس اداره میراث فرهنگی بافق:


لیلی رنجبر گفت: عملیات مربوط به این طرح با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و شهرداری بافق تا پایان سال جاری اجرا می شود.

به گزارش صبح بافق؛ لیلا رنجبر  اظهار داشت: عملیات مربوط به این طرح با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و شهرداری بافق تا پایان سال جاری اجرا می شود.
وی افزود: عملیات بهسازی و مرمت شامل مرمت مغازه ها و رواق ها، محوطه سازی و بهسازی ورودی ها، نصب درهای هم شکل، استحکام بخشی و در مجموع زیباسازی میدان است.
این مسوول اضافه کرد: در اجرای این طرح همچنین نما و آجرهای میدان هم شکل و بندکشی ها هم دوباره مرمت و بهسازی می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی بافق با بیان اینکه نقشه مربوطه طراحی و آماده است، خاطر نشان کرد: نیمی از اعتبار مورد نیاز از سوی میراث فرهنگی استان یزد تامین و شهرداری بافق اجرا و نظارت این طرح را بر عهده دارد.
رنجبر، غرفه های این میدان را مکانی مناسب برای نمایشگاه و عرضه محصولات حصیری و صنایع دستی بافق عنوان کرد و افزود: از این پس حاصل دست رنج هنرمندان حصیر باف در معرض دید گردشگران قرار می گیرد و به عنوان سوغات شهرستان در سطح ملی عرضه می شود.
میدان خان در قلب بافت تاریخی شهر بافق بین امامزاده عبدالله (ع) و مسجد جامع این شهر واقع شده است.
این بنا تاریخی از دوران افشاریه به یادگار مانده و در پانزده دی ماه سال 1387 با شماره 24367 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا