شناسه : 37925767


عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عرضه کنندگان فراورده های خام دامی، تهدید بر علیه سلامت عمومی جامعه و مشمول برخورد جدی از سوی دامپزشکی می باشد.

به گزارش صبح بافق؛ فرزانه سالاری سرپرست شبکه دامپزشکی بافق از اخطار به ۲ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و اظهار کرد: در راستای پیشگیری از بیماری کرونا، تشدید نظارت ها بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان دامپزشکی صورت می گیرد و با متخلفین به طور جدی برخورد می شود.
وی افزود: این اقدام با توجه به انجام بازرسی های نوبه ای از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و گزارشات واصله از همشهریان صورت گرفت و بازرسان دامپزشکی به ۲ واحد صنفی به دلیل عدم تبعیت از دستورالعمل های بهداشتی سازمان دامپزشکی و تهدید علیه بهداشت عمومی اخطاریه ای صادر نمودند.
سالاری در پایان بیان کرد: علارغم اینکه دام و فراورده های خام دامی عامل مستقیم انتقال ویروس کرونا نیستند، با این حال در اسفند ماه همزمان با شیوع کرونا در کشور، طی ابلاغیه ای به کلیه متصدیان عرضه فرآورده های خام دامی، بر رعات کلیه موازین بهداشتی و اعمال ممنوعیت در انجام هرگونه دستکاری بر روی فرآورده های خام دامی اعم از قطعه نمودن و خرد نمودن مرغ و ماهی و چرخ نمودن گوشت قرمز حتی در حضور مشتری جهت حفظ زنجیره سلامت شهروندان و کاهش ازدحام جمعیت در این مراکز تاکید نموده ایم.
انتهای پیام/