شناسه : 36460561
با حضور صباغیان؛


با حضور محمدرضا صباغیان، شهردار واعضای شورای شهر از جمعی از کارگران نمونه شهرداری بافق به مناسبت روزکارگر تجلیل شد.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت روز کارگر و با حضور محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، نوری رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی، شهردار و اعضای شورای شهر از جمعی از کارگران نمونه شهردای بافق تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم سیدعلی نوروززاده شهردار بافق ضمن تبریک روز کارگر گفت: در مجموعه شهرداری طیف های مختلفی از زحمت کش ترین مردم وکارکنان این شهر در قالب 200 کارگر در حوزه های خدمات شهری، فضای سبز، حمل ونقل، آتش نشانی وحفاظت فیزیکی به صورت شبانه روزفعالیت می کنند.

وی در ادامه افزود: کارگران ما 24 ساعت تحت رصد همه شهروندان بافقی هستند چرا که باید رفتار، منش و کار وی ایده آل و خوب باشد که مردم ازوی راضی باشند.

در ادامه محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: تمام کارها و اقداماتی که در زمان نمایندگی و شورا انجام دادم به اندازه کار شهرداری برای من آرامش نداشت و کار در شهر باعث می شود که آثار آن برای فضای شهر و مردم تاثیر بگذارد.

وی تصریح کرد: مجلس می تواند با تصویب قوانین واصلاح قوانین بعضی زمینه های بهره مندی بیشتر کارگران شهرداری را فراهم کند و لایحه درآمدهای پایدار شهرداری تصویب شده است.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جامعه کارگری در این شرایطی که امروز داریم اگر از آن پاسبانی نشود تحت فشار قرار می گیرد و بهانه های مختلف از جمله واگذاری به بخش خصوصی و اهلیت نداشتن بعضی شرکت باعث متضرر شدن جامعه کارگری خواهد شد.

عضو کمیسیون داخلی شوراهای مجلس شورای اسلامی از شهردار خواست اولویت اصلی شما پرداخت به موقع حقوق کارگران باشد تا خانواده های آنها تحت فشار قرار نگیرند و زمانی که شهرداری حقوق کارگران را به شرکت واریز کرد رصد کند که حقوق به موقع به کارگر پرداخت شود.

صباغیان پیشنهاد داد: ارزیابی کنید پیمانکارانی که کارگران از آنها راضی هستند کمک کنید در مناقصه برنده شوند و پیمانکاری که کارگر از وی ناراضی هست حتی المقدور موانعی ایجاد کنند که برنده نشوند.

وی به تشکیل تشکل های کارگری هم اشاره وبیان داشت: شورای کارگری دارای قدرت و استقلال بیشتری است  و از حقوق کارگران می توانند دفاع و بهترین پشتیبان شهرداری می شوند و پل ارتباطی بین شهردار وکارگران خواهند بود.

صباغیان در پایان گفت: با تشکیل تشکل کارگری باعث کاهش تضعیف حقوق کارگران خواهد شد و اگر کارگر ناراضی باشد برکار هم اثر خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ع