شناسه : 37547402


حسن محمدی رئیس شورای شهر بافق گفت: آنومالی های شرکت سنگ آهن در سال 85 که بعد از آن بندی به آن اضافه شد از شرکت سنگ آهن جدا شده است در حال حاضر نیز شرکت سنگ آهن خوراک ندارد، کارخانه آگلومراسیون تعطیل، کارخانه خردایش نیز بالاست تولید می کند و 6 هزار نفر نیرونیز در حال فعالیت هستند و حیات این شهر بستگی به شرکت سنگ آهن دارد و تقاضامندیم با توجه به اینکه دو درصد عمران و آبادانی متعلق به شورای شهر و شهرداری است به شکایت ما رسیدگی و اجازه دهند آنومالی ها به شرکت سنگ آهن باز گردد.

به گزارش صبح بافق؛ شست شورای اداری شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام و المسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و نماینده رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام طالبی رئیس سازمان بازرسی استان یزد، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه، زاده رحمانی فرماندار بافق، مسئولین دادگستری شهرستان و روسای ادارت شهرستان بافق در محل سالن آیت الله شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری بافق تشکیل شد.

حسن محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بافق در این نشست گفت: امیدواریم این جلسه باعث شود که ما امیدوار شویم. در سفری رئیس جمهور به استان یزد، وزیر اطلاعات به عنوان نماینده وی در شهرستان بافق حضور پیدا کرد و از وی خواستیم وقتی را در اختیار ما قرار دهد متاسفانه به ما قول دادند و گفتند شما پیگیری کنید و با حضور در تهران صحبت های خود را مطرح کنید.

وی در ادامه افزود: هرچه پیگیری و نامه نگاری  کردیم خبری نشد و در ضمن یک نامه ای به وی داده شد و مطمئن بودیم این نامه را جواب می دهند و آن هم بد از مدتی متوجه شدیم نامه را  در یزد جا گذاشته اند و این مطلب را گفتم که بدانید مردم بافق چقدر بی کس هستند قبلا که نه شورای شهری بوده و نه مسئولی در مرکز استان داشته در زمینه مرزها و منابع معدنی بسیار به این شهرستان ظلم شده و هیچ کس به آن اهمیتی نداده  است و از بی کسی پناه به قوه فضائیه آورده ایم.

محمدی تصریح کرد: به ضرس قاطع می گوییم که مرزهای ما مورد تجاوز قرار گرفته و هیچ رسیدگی نمی شود و نامه نگاری و پیگیری هایی هم که انجام شده فایده نداشته و آن زمان که بافق مسئولی نداشته هرکار که خواستند انجام دادند. مردم بافق غیر از حق خود چیزی نمی خواهند و قرار نیست اضافه بر حق خود بخواهیم و مثل شهرستان های دیگر استان نیستیم که سوگلی استان باشیم. مردم شهرستان بافق در تمام زمینه ها در طول این چهل سال خود را به نظام و انقلاب ثابت کردند.

رئیس شورای اسلامی بافق به مهم ترین مشکل شهرستان یعنی تامین خوراک شرکت سنگ آهن اشاره و بیان داشت: سنگ آهنی داریم که 50 سال تامین کننده خوراک شرکت های فولادی کشور بوده است. در سال 85 صورتجلسه ای تنظیم کردند که جعلیت آن هم برای قوه قضائیه محرز شده و هم برای افرادی که خبره بودند ولی متاسفاته می گویند از نظر قانونی شورای شهر ذینفع نیست این در حالی است که شهرداری و شورای شهر دو درصد از شرکت سنگ آهن عوارض دریافت و هزینه می کند.

محمدی ادامه داد: آنومالی های شرکت سنگ آهن در سال 85 که بعد از آن بندی به آن اضافه شد از شرکت سنگ آهن جدا شده است در حال حاضر نیز شرکت سنگ آهن خوراک ندارد، کارخانه آگلومراسیون تعطیل، کارخانه خردایش نیز بالاست تولید می کند و 6 هزار نفر نیرونیز در حال فعالیت هستند و حیات این شهر بستگی به شرکت سنگ آهن دارد  و تقاضامندیم با توجه به اینکه دو درصد عمران و آبادانی متعلق به شورای شهر و شهرداری است به شکایت ما رسیدگی و اجازه دهند آنومالی ها به شرکت سنگ آهن باز گردد.

رئیس شورای شهر بافق به صورتجلسه 9 شهریورماه سال 93اشاره و اظهار داشت: در این صورتجلسه دولتمردان و مقامات استان و  کشور این صورتجلسه را امضاء کردند که یکی قرار شد 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن برای درآمد پایدار شهری به شهرداری واگذار شود ولی متاسفانه این قولی که دادند عملی نشد. در زمان حیات حضرت امام(ره) دو درصد عوارض معادن جهت عمران و آبادانی شهر تنفیذ شد و همه معادن هم باید پرداخت کنند ولی متاسفانه غیر از شرکت سنگ آهن مرکزی معادن دیگر هیچ گونه پرداختی به شهر ندارند. مشکل ما این نیست منابع شهر ما در حال گذر از این شهر است ولی منافعی برای مردم این شهر ندارد.

محمدی در خصوص افزایش قیمت زمین در بافق افزود: قیمت زمین در شهرستان بافق از مرکز استان بالاتر است، آنچه گفته شده تغییر کاربری زمین های کشاورزی ممنوع است اما این در حدود اختیارات قوه قضایی است تا شرایط خاص برای بافق در نظر گرفته شود. تمام اطراف بافق کشاورزی می شود و خواهشمندیم در این مورد جلسه ای برگزار کنید تا مشکلات جوانان برای خریداری زمین کمتر شود.

انتهای پیام/ع