شناسه : 35961846
نماینده مردم ۵ شهرستان استان یزد در مجلس:


نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز گفت: به استاندار یزد توصیه می کنیم که از به کارگیری مدیران پروازی یا مدیرانی که خانواده های آنها در محل خدمتشان نیستند، خودداری کند.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان در مراسم تودیع و معارفه استاندار یزد با بیان اینکه فرصت مسئولیت محدود است و به سرعت طی می شود، اظهار داشت: هر کسی کاری برای خدا انجام دهد، برای خلق خدا نیز منشأ خیر و برکات خواهد بود.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین استانداران عنوان کرد: استاندار مسئولیت بیشتری دارد و عملکرد او در زندگی یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری یزد اثرگذار است.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز بیان کرد: امروز کشور ما با مشکلات اقتصادی مواجه شده و لازمه رفع آن تلاش و کار است به ویژه برنامه ریزی که باید مدنظر باشد.

وی تاکید کرد: برخی مدیران مشکلات را به تحریم ربط می دهند در حالی که اگر در کشور برنامه ریزی باشد و سوء مدیریت و سوء استفاده نباشد، هیچ کشور و هیچ قدرتی نمی تواند برای کشور ما مشکل ایجاد کند اما اگر در جامعه ای پارتی بازی، زد و بند حاکم شد، هر کشوری باشد و هر ادعایی داشته باشد، موفق نخواهد بود و شکست می خورد.

صباغیان تصریح کرد: در کشور ما قانون ضعیف است و متاسفانه روابط حرف اول را می زند و هرکس نفوذ و قدرت و ثروت بیشتری دارد، کارش جلوتر است.

نماینده گسترده ترین حوزه انتخابیه کشور خطاب به استاندار یزد بیان کرد: نظم را اولویت امور خود قرار دهید زیرا اگر نظم وجود داشته باشد، همه مشکلات برطرف خواهد شد به نحوی که اگر برای آب به عنوان اولویت اول استان، برنامه نباشد یا آب انتقال نخواهد یافت یا با هزینه سنگین منتقل می شود.

وی تصریح کرد: در بسیاری از جلسات صورتجلسه نیز نوشتیم در حالی که کسی پیگیر آن نشد اما اگر انضباط باشد، دیگر کسی جزیره ای عمل نمی کند و کارها به نتیجه خواهد رسید.

صباغیان همچنین اظهار داشت: استاندار یزد، اجرای عدالت و آمایش سرزمینی را در زمینه سرمایه گذاری رعایت کنید و مسئولانی که به بازدید استان می آیند، حتما به مناطق محروم هم آورده شوند زیرا اگر بررسی شود مشخص خواهد شد که در برخی مناطق استان یک وزیر بارها مراجعه داشته اما به مناطق محروم اصلا وزیری نیامده است.

وی همچنین تصریح کرد: استاندار از به کارگیری مدیران پروازی و کسانی که خانواده آنها در حوزه مدیریتیشان سکونت ندارند، خودداری کنند زیرا چنین مدیری دست و دلش به کار نمی رود.

صباغیان تاکید کرد: مبارزه با فساد و اختلاس باید در سرلوحه کارها باشد همچنین کمک به رسانه ها که به عنوان یار مدیران و نیروهای بیدار جامعه که ضعف ما را می گویند، باید جدی گرفته شود.

به گزارش مهر، در این مراسم از تلاش های محمود زمانی قمی تجلیل و محمدعلی طالبی به عنوان استاندار یزد منصوب شد.

منبع: مهر