شناسه : 35171134
سخنران یادواره شهدای کارمندشهرستان بافق:


آیت الله پروایی در یادمان شهدای کارمند وشهیدان رجائی وباهنر گفت: اسلام منهای ولایت اسلام داعشی و عربستانی می شود و اسلام ناب آن اسلامی است که از زبان گویای حضرت علی(ع) ناطق قرآن برای ما معرفی می شود.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر و شهدای کارمند بافق و یادواره این شهیدان گرانقدر با حضور آیت الله پروایی نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه، زاده رحمانی فرماندار، مسلمان جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، اعضای شورای شهروجمعی ازمسئولین و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مردم ولایتمداروشهیدپروربافق در تکیه انصارالمهدی این شهرستان برگزارشد.

آیت الله پروایی در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ما با اهدا شهدای بزرگی به ثمرنشست و امروز که ما با آسایش وامنیت کامل در کل کشور به سرمی بریم احدی نمیتواند این را انکار کند که این به برکت خون شهدا است و درعصر فعلی ما هم شهدای مدافعین حرم انقلاب و ولایت هستند.

وی در ادامه افزود: شهدای بزرگی که هرکدام از آنها شخصیت های بزرگی بوده و هستند و تا قیام قیامت این شهدا نامشان زنده هست وزنده می ماند و این تعبیر قرآن است.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تعبیرقرآن  درمورد شهدا این است که خداوند  شهدا را پیش خود می برد و تا قیامت  از الطاف و عنایات خداوند متنعم هستند.

سخنران مراسم یادواره شهدای کارمند بافق با بیان اینکه شهدای دولت برای ما مخصوصا دولتمردان الگو هستند بیان داشت: رجایی وباهنر و امثال این شهدا در تاریخ این انقلاب ماندگار شدند تا جایی که علمای بزرگ، امام راحل و مقام معظم رهبری از شهدا به بزرگی یاد می کنند.

آیت الله پروایی در خصوص ویژگی های شهیدان رجایی وباهنر تصریح کرد: ادب ومتانت، صداقت بامردم که یکی از ویژگی بارز مسئولین باید باشد، انتقادپذیری مسئولین، صراحت لهجه انسان نباید در مسائل انقلابی اهل تعارف باشد و جایی که پای اسلام وقرآن وانقلاب و در میان باشد باید مثل شهدا انقلابی عمل کند مثل فتنه 88که وارد میدان شدیم واز انقلاب و ولایت دفاع کردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به عید غدیرخم هم اشاره و اظهار داشت: غدیرخم واقعیتی از یک واقعه ای است که در سال 10هجری قمری در سال حجه الوداع اتفاق افتاد و آن هم معرفی حضرت علی(ع) به عنوان رهبر و پیشوای مسلمانان بود و کسی که امیرالمومنین را منصوب کرده خداوند متعال است و اعتقاد ما این است که پیامبر هر سخنی می زند از طرف پروردگار است.

آیت الله پروایی درباره اختلاف اهل سنت وشیعه در مورد غدیر هم افزود: اهل سنت معتقد است پیغمبر از دنیا رفت و برای آینده اسلام هیچ سخنی نگفت ولی اهل شیعه معتقد است که پیامبر۲۳سال زحمت کشید و خون دل خورد و برای بعد از خودش حضرت علی(ع) را به عنوان ولی برای مردم معرفی کرد.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان در پایان گفت: اسلام منهای ولایت اسلام داعشی و عربستانی می شود و اسلام ناب آن اسلامی است که از زبان گویای حضرت علی(ع) ناطق قرآن برای ما معرفی می شود. وی با ذکر روایاتی به بیان فضائل و کرامات علی پرداخت.

عکس/مسعودعسکری