شناسه : 35007517
رئیس مرکز فنی و حرفه ای بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه:


رئیس مرکز فنی و حرفه ای بافق صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران از کسب رتبه دوم استانی در زمینه اشتغال‎زایی توسط این مرکز خبر داد و گفت: در سال گذشته ۳۷۳ نفر از کارآموزان این مرکز رهگیری اشتغال شدند که از این تعداد ۱۰۸ نفر مشغول به کار هستند و طبق آمار ۲۹ درصد اشتغال زایی صورت گرفته است.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری کاظم ناظمی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بافق با اصحاب رسانه صبح امروز برگزار شد.

در ابتدا خبرنگاران از کارگاه های آموزشی این مرکز شامل کارگاه خودرو؛ تراشکاری، خیاطی، مینا کاری، تراشکاری و ساختمان جدید فنی و حرفه ای ویژه خواهران بازدید کردند.

وی در ادامه افزود: تعداد افراد شرکت کننده در مراحل آزمونی ۸۲۹ نفر هستند و از ابتدای سال جاری ۸۰ هزار نفر ساعت در این مرکز آموزش دیده اند و در سال گذشته نیز ۲۳۰ هزار نفر ساعت مهارت های لازم را فرا گرفتند.

ناظمی با بیان اینکه 535 نفر در کلاس های آموزشی این مرکز شرکت کرده اند بیان داشت: از این تعداد 270 نفر خانم و 265 نفر آقا هستند.

رئیس مرکز فنی وحرفه ای بافق شاخص ترین فعالیت این مرکز را احداث ساختمان جدید فنی و حرفه ای ویژه خواهران عنوان کرد و ضمن تشکر از زحمات فرماندار بافق اظهار داشت: مبلغ 2 میلیارد ریال برای ساخت این مرکز از سوی فرمانداری  و 1 میلیارد و 70 میلیون ریال از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان برای تجهیز آن اختصاص داده شد که در هفته دولت افتتاح می شود.

وی شهرستان بافق را در مقایسه با سایر شهرستان های استان از نظر تعداد کار آموز پس از شهرهای یزد، اردکان،میبد،تفت و مهریز بیان کرد که در این زمینه رتبه ششم را دارد.

ناظمی در این نشست به بیان مسائل و مشکلات این مرکز پرداخت و اظهار داشت: در گذشته از نیروی کار زندانی برای کارهای خدماتی  استفاده می شد اما به دلیل آموزشی بودن این فضا مضرراتی وجود داشت و اکنون نیروی روزمزد در این مرکز مشغول به فعالیت است.

این مقام مسئول  از کسب رتبه دوم استانی در زمینه اشتغال‎زایی توسط مرکز فنی و حرفه ای بافق خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ۳۷۳ نفر از کارآموزان این مرکز رهگیری اشتغال شدند که از این تعداد ۱۰۸ نفر مشغول به کار هستند و طبق آمار ۲۹ درصد اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: از سال گذشته طرحی به نام کارورزی در محیط کار واقعی راه اندازی شده است که با اجرای این طرح تمام مراکز آموزش فنی و حرفه ای تمام حرفه های شهرستان را میتوانند آموزش دهند.

ناظمی درپایان گفت: شاخص ترین آموزش سال گذشته مینا کاری روی مس با حضور ۱۶ کارآموز و برای اولین بار در استان یزد انجام شد. پیگیری راه اندازی کارگاه صنایع غذایی برای سال آینده در دستور کار قرار دارد و تجهیزات کارگاه آشپزی و شیرینی پزی خریداری شده است همچنین راه اندازی کارگاه طلا و جواهرسازی یا تراش سنگ با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و اتاق اصناف بافق عنوان کرد.

انتهای پیام/