شناسه : 34500676


عملیات اجرایی پنجاه و چهارمین اورژانس پیش بیمارستانی در سطح استان یزد با زیربنای ۳۴۰مترمربع در سه راهی کوشک بافق آغاز شد .

به گزارش صبح بافق؛ ئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد در حاشیه این آیین گفت:طی دو سال اخیر پایگاه های اورژانس شهرستان بافق از ۳به ۶پایگاه افزایش یافته است.
دهقان پایگاه های در حال احداث و تکمیل این شهرستان را پایگاه های اورژانس جاده سیریز،مبارکه و کوشک عنوان کرد.
وی با بیان اینکه زیربنای اورژانس بین جاده ای زنده یاد "بهزاد میرابی"۳۴۰مترمربع می باشد تصریح کرد:300میلیون تومان برای احداث این پایگاه  اعتبار در نظرگرفته شده است که بخشی از آن توسط خیر بافقی و بخشی توسط دانشگاه تامین می شود و این پایگاه ظرف ۶ماه دیگر به اتمام می رسد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد به ضرورت پوشش اورژانس پیش بیمارستانی در جاده ها تاکید کرد و گفت:پیگیری های خوبی در این زمینه صورت گرفته و تمام پایگاه های مصوب شده به نحوی در حال انجام است.
دهقان بیان داشت:بافق نخستین شهرستان در استان است که تمام پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی مصوب این شهرستان در برنامه پنج ساله ششم مصوب دولت جمهوری اسلامی کلنگ زنی و عملیات ساخت آن آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد:این پایگاه پنجاه و چهارمین اورژانس پیش بیمارستانی در سطح استان است و قریب به ۳۰پایگاه در کل استان می باشد که امیدواریم در سال جاری و اینده ۶۰تا ۷۰درصد این پایگاه ها در شهرستان های استان کلنگ بخورد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد خاطر نشان کرد:استان یزد در حوادث ترافیکی جز رتبه های برتر کشور می باشد و تکمیل،احداث و تجهیز این پایگاه ها نقش مهمی در کاهش آسیب پذیری اتفاقات دارد.
گفتنی است:پایگاه اورژانس بین جاده ای کوشک از سال ۸۵افتتاح و باتوجه به قدمت بالای این ساختمان، پس از ساخت این پایگاه فعالیت های در حال انجام در این پایگاه جدید صورت میگیرد.