شناسه : 36095354
مدیرآموزش وپرورش بافق:


محمدرضا قاسم زاده گفت: از زمانی که به عنوان رئیس آموزش و پرورش شهرستان معرفی شدم دو دغدغه داشته ام اول تربیت نیروی انسانی که آینده شهر در دست آنها قرار می‌گیرد تا بتوانند در آینده مسئولین خوبی برای کشور باشند و دوم اینکه فرزندان این شهر با انگیزه ی بیشتری درس بخوانند و به کم قانع نباشند.

محمدرضا قاسم زاده مدیرآموزش وپرورش بافق به مناسبت چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح بافق گفت: قبل از انقلاب 25 مدرسه ابتدایی شهری و روستایی وجود داشت اما بعد ازپیروزی انقلاب 33 مدرسه شهری و روستایی فعال داریم. 28 مدرسه روستایی وجود دارد که به دلیل مهاجرت اهالی روستا به شهر غیرفعال است.

وی در ادامه افزود: بعد ازانقلاب در هرروستایی که دانش آموز داشته مدرسه ساخته شده است. قبل از انقلاب 4 مدرسه راهنمایی وجود داشت ولی به برکت انقلاب امروز 23 مدرسه شهری و روستایی در اختیار داریم. قبل ازانقلاب 3 واحد دبیرستان داشتیم در صورتی که در حال حاضر 16 واحد مدرسه در اختیار داریم.

قاسم زاده به تعداد معلمان نیز اشاره وبیان داشت: تعداد معلمان بومی قبل از انقلاب که از طریق پیشکسوتان گرفته شده 60 نفر بوده اما در حاضر معلمان شاغل و بازنشسته بومی ما حدود 1200 نفر هستند. کاری که در مورد پوشش تحصیلی در انقلاب اسلامی شده است بی نظیر ‌ و قابل مقایسه با قبل نیست. قبل از انقلاب پزشک در این شهرستان نداشتیم ولی الان شاید نزدیک 50 نفر پزشک یا دندان پزشکی داریم که یا در حال تحصیل یا فارغ‌ التحصیل شده اند.

مدیر آموزش وپرورش بافق اظهار داشت: آمار فعلی دانش آموزان شهرستان 10236 نفر است.

این مقام مسئول در خصوص مهم ترین مهمترین مشکلات مدارس نیز تصریح کرد: مدارس ما خیلی بهتر شده ولی انتظار مردم هم بیشتر شده و نیاز به مقاوم سازی مدارس است در صورتی که این دیدگاه قبل انقلاب اصلا وجود نداشته، البته تعداد قابل توجه ای از مدارس بازسازی شده است. در شهرستان بافق تقریبا مدرسه ای نداریم که استاندارد سازی نشده باشد در اکثر  مدارس سیستم گرمایشی سوفاژ است.

قاسم زاده ادامه داد: کسب مدال المپیاد ادبی کشور، ساخت شیر مکانیکی توسط دانش آموز بافقی وشرکت در جشنواره خوارزمی، رتبه برتر جشنواره جابربن حیان توسط دانش آموزان بافقی و راهیابی بسیاری از دانش آموزان با استعداد این شهرستان به مسابقات کشوری و دعوت به اردوی تیم ملی از مهم ترین افتخارات فرزندان این خطه است.

مدیرآموزش و پرورش در خصوص جایگاه بافق در استان نیز بیان داشت:  شهرستان بافق جایگاه خوبی در سطح استان دارد و همواره در زمینه های مختلف دراستان سرآمد بوده اگرچه در بحث علمی باید تلاش بیشتری صورت بگیرد

قاسم زاده در پایان این گفتگو در پاسخ به این سوال که مهم ترین دغدغه شما به عنوان مدیرآموزش وپرورش شهرستان چیست گفت: از زمانی که به عنوان رئیس آموزش و پرورش شهرستان معرفی شدم دو دغدغه داشته ام اول تربیت نیروی انسانی که آینده شهر در دست آنها قرار می‌گیرد تا بتوانند در آینده مسئولین خوبی برای کشور باشند و دوم اینکه فرزندان این شهر با انگیزه ی بیشتری درس بخوانند و به کم قانع نباشند.

انتهای پیام/