شناسه : 35513786
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی:


نماینده حوزه انتخابیه کشور در مراسم تودیع و تکریم مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق گفت: اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهند بود.

به گزارش صبح بافق؛ نماینده حوزه انتخابیه کشور در مراسم تودیع و تکریم مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق گفت: اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهند بود.
محمد رضا صباغیان بافقی در این جلسه با اشاره به فعالیت بالغ بر ۵ هزار نفر نیرو در شرکت سنگ آهن گفت:مجموعه برای شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است .
وی اظهار داشت:در این مدت مردم منتظر بودند تا بدانند چه کسی سکان این شرکت را در دست می گیرد.
وی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بر مسائل اجتماعی، اقتصادی و... شهر تاثیر گذار است خطاب به مسوولین استان و شهرستان عنوان کرد: بیش از ۵۰ سال سرمایه از بافق بیرون می رود و گودالی تهی باقیمانده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه انتظار مردم پس از رفتن سرمایه عمران و آبادانی برای شهر است تصریح کرد: هنوز راه اصلی شهر به مرکز استان دو بانده نیست و هر روز شاهد روی دادن حوادث ناگوار در این محور هستیم.
صباغیان با اشاره به اینکه پس از گذشت سالیان متمادی دود یک کارخانه از شهر به هوا نرفته است خاطر نشان کرد:در حال حاضر مردم ایجاد آلگومراسیون نیم بند را نظاره گر هستند.
صباغیان با بیان اینکه بافق دریا، کشاورزی و زیرساخت لازم برای جذب توریست ندارد گفت: اگر شراب خوری جرعه ای فشان بر خاک.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی اشاره ای به بروز اعتراضات مردمی در پی نارضایتی از احداث صنایع جوار معدنی و همچنین احقاق حقوق شهر داشت و گفت:پس از آغاز حرکتی مردم امیدوار شدند.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه بکارگیری مدیران بومی با توجه به شناخت ظرفیت ها در راستای توسعه مثمر ثمر هستند متذکر شد:مردم انتظار دارند بعد از ۵۰ سال از عمر معدن چرخه فولاد تکمیل شده و عائدات آن نصیب شهر شود .
وی خطاب به مسوولین استان در رابطه با تامین خوراک صنایع جوار معدنی شهرستان گفت: شیر میش حق بره هست.
 دستها و چشمهایی برای تامین خوراک فولاد و کارخانه جوار معدنی به شدت در جریان است .
نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه د خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود:اولویت معادن و آنومالی از آن بافق است نه اینکه مردم بعد از مدتها متوجه شوند خوراک به فلان کارخانه واگذار شده است.
وی ادامه داد: سرمایه گذار کنار دریا در تشنگی بسر می برد و بعد از دوندگی بسیار به او خوراک نمی دهند.
 اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهد بود.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری ازسخنان خود به موضوع حساس دفاع از حقوق کارگر و کارفرما اشاره کرد و یادآور شد: مسئولین استان نیز حقوق دولتی و دو درصد عوارض عمران و آبادانی شهر را پرداخت کنند.
مقام مسئول اضافه کرد:پیمانکار در منطقه" بیشه در " بافق با حمل سنگ بدون یک ریال به صندوق صدقه خیریه موجب تخریب محیط زیست شده است.
وی همچنین به عدم ایمنی محل کار کارگران در برخی معادن اشاره ای داشت و عنوان کرد : کارگر از ساعت ۵ صبح تا ۷ شب در محل کار فعالیت دارد اما بعد از سه ماه باید چشم انتظار پرداخت حقوق خود باشد.
وی باز هم به ایجاد تشکل های کارگری اشاره کرد و گفت: ابتدایی ترین حقوق کارگر مد نظر قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد بر ضرورت آبرسانی از خلیج فارس به استان تاکید کرد و گفت: با حمایت شرکت سنگ آهن، چادرملو، سرب و روی مهریز و... این طرح اجرایی شود .

صباغیان بافقی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از همراهی امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر بافق،  بخشدار، شهردار و ... لازمه پیشرفت و آبادانی شهر را تعامل و همراهی و همدلی عنوان کرد.