شناسه : 35758105


شهردار بافق از آغاز عملیات ایجاد یکی از بزرگترین زیستگاه‏‌های حیات وحش کشور در این شهر خبر داد و آن را محلی متفاوت با سایر اماکن نگهداری حیوانات حیات وحش عنوان کرد.

به گزارش صبح بافق؛ سید علی نوروززاده با اشاره به ساخت این زیستگاه‌ حیات وحشدر محل تفرجگاه آبشار بافق، گفت: این زیستگاه با سرمایه‌ ‎ گذاری هفت میلیارد ریال در سال جاری با ایجاد آبشخورها و اماکنی برای نگهداری و انتقال حیوانات بومی و وحشی آغاز شده است.

وی به وجه تمایز این زیستگاه با باغ ‎ وحش‌های معمولی اشاره و تصریح کرد: در این زیستگاه برخلاف باغ وحش، حیوانات رها هستند و مردم برای مشاهده این گونه ‎ ها در درون فضاهایی محصور و قابل دسترس که مجهز به سایر امکانات و خدمات هستند، خواهند شد.
شهردار بافق اضافه کرد: در حال حاضر مجوزهایی برای انتقال گونه‌هایی مانند شتر، شترمرغ، آهو، مارال، بز و کل و قوچ وحشی اخذ شده است و به دنبال توسعه این محل تا سال آینده به کمک بخش خصوصی با انتقال دیگر گونه‌های حیات وحش هستیم.
وی اهمیت ایجاد چنین امکانی را یادآور شد و گفت: جلوگیری از تخریب زیستگاه‌ها و نابودی حیات وحش، فراهم شدن فضایی برای انواع پژوهش‌ها و حفظ گونه‌های در معرض آسیب از اهداف ایجاد این زیستگاه محسوب می‌شود.
این مسئول توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان را از دیگر اهداف ایجاد زیستگاه مذکور عنوان کرد.
منبع:ایسنا یزد