شناسه : 34962764
صباغیان بافقی:


عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد روند قانونی را طی کرده و باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان بافقی در خصوص مصوبه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد، گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در مصوبه ای نسبت به اینکه نیکنام می تواند عضو شورای شهر باشد تاکید داشت زیرا شورای شهر کمک مشورتی برای شهر تلقی شده و ایرادی ندارد از اقلیت های دینی نیز در آن حضور داشته باشند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: باید اذعان کرد هر چقدر بتوانیم در شرایط کنونی زمینه همگرایی و همکاری در عرصه های مختلف را افزایش دهیم حتما به تامین منافع کشورمان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اصول دینی و اعتقادی دارای اهمیت است و باید از آن دفاع کرد، ادامه داد: در این خصوص نیز افراد خبره در مجمع تشخیص مصلحت نظام نظرشان را بیان کردند و طی شدن مسیر قانونی به رفع مشکلات جامعه کمک خواهد کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: باید به قانون احترام گذاشت از این رو با توجه به اینکه مسئله اقلیت های دینی روند قانونی را طی کرده رخداد خوبی است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مربوط به طرح اصلاح مواد ۱ و ۴ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران ، اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بود که اعضای مجمع بازگشت به قانون سال ۱۳۷۵ را با اضافه شدن تبصره ۲ به ماده 26قانون مذکورو  تصویب ماده ۴ مصوب مجلس شورای اسلامی، موافقت کردند.

بر اساس تبصره ۲ مصوب مجلس شورای اسلامی اقلیت‌های شناخته شده در قانون اساسی باید بجای اسلام به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.