شناسه : 34067955


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت:بافق شهرستانی با جاذبه های متنوع در حوزه گردشگری است.

به گزارش صبح بافق؛ همزمان با روز بافق جمعی از مسئولان این شهرستان به همراه معاونان مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و معاون صنایع دستی استان از بازارچه صنایع و سوغات و غرفه های حصیر بافی این شهرستان در میدان خان دیدن کردند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه این آیین با بیان اینکه بافق یکی از شهرستان های نمونه استان در حوزه گردشگری است گفت:جاذبه های متعدد این شهرستان در حوزه های کویر،صنایع دستی و اثار تاریخی سند متنوعی از جاذبه های گردشگری برای بافق ایجاد کرده است.
میثم کوچک زاده با اشاره به رشد ۳۵درصدی امار بازدیدکنندگان گردشگران نوروزی در این شهرستان تصریح کرد:این اقدام نشان می دهد که بافق توانسته پتانسیل های خود را به نحو شایسته ای به مردم استان و کشور بشناساند.
وی بیان داشت:در سال جاری برنامه های متنوعی در حوزه زیرساخت ها و مرمت بناها باتوجه به اعتبارات اختصاص داده شده برای بوم‌گردی ها در سراسر استان شاهد هستیم و صدور مجوز برای ساخت اقامتگاه ها و بوم گردی ها در هر شهرستان روند رو به رشدی دارد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد کمپ های کویر نوردی این شهرستان را از کمپ های موفق استان عنوان کرد و گفت:هدف ما حمایت از توسعه گردشگری در شهرستان های استان می باشد که در بافق از این حمایت ها تا کنون به خوبی استفاده شده است.