شناسه : 35490008
رئیس هیئت فوتبال بافق در نشست با اصحاب رسانه:


حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم تفکری رئیس هیئت فوتبال بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان گفت: درطول دوسال هیئت فوتبال استان فقط یک میلیون تومان کمک کرده است.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم تفکری رئیس هیئت فوتبال شهرستان بافق در نشست خبری به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم تفکری رئیس هیئت فوتبال بافق در این نشست گفت: در حوزه فوتبال شهرستان با نظری که فرماندار سابق و مدیر کل ورزش وجوانان استان داشتند به عنوان رئیس هیئت فوتبال بافق انتخاب شدم.

وی در ادامه افزود: در بافق چندین سال لیگ فوتبال تعطیل بود که با کمک فرماندار سابق و امام جمعه شهرستان لیگ فوتبال با 14 تیم راه اندازی شد و برای اولین بار تمام امکانات از جمله لباس ورزشی و توپ را برای تمرین در اختیار تیم ها قرار دادیم.

رئیس هیئت فوتبال بافق اظهار داشت: همزمان با شروع لیگ فوتبال شهرستان، باشگاه آهن  تیم داری را متوقف کرد و تیم ها در حال فروپاشی بودند که به همراه تعدادی از مربیان دیداری با امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای شهر چهارم داشتیم و بیان شد که فوتبال بافق در حال فروپاشی است و با صحبتی که مدیرکل ورزش و جوانان استان با هیئت مدیره باشگاه آهن شد تیم ها را در اختیار هیئت فوتبال شهرستان قرار و به نام تیم شهدای بافق تحویل گرفتیم.

حجت الاسلام تفکری ادامه داد: همزمان تیم محبان انصار در 4 رده در حال تیم داری بود و 5رده هم سنگ آهن و در فوتسال نیز 5  رده که جمعا هیئت فوتبال در 14 رده سنی در استان در حال تیم داری بود که فشار زیادی هم به تیم ها و هم به تنها زمین فوتبال شهرستان می آمد که در زمین چمن ورزشگاه تختی 50 بازی لیگ برگزار کردیم. زمانی که زمین چمن را به بخش خصوصی واگذار کردند پیمانکار به جای آب شیرین، آب شور به چمن داد و متاسفانه چمن زمین ورزشگاه تختی خشک شد. تازمانی که این زمین در اختیار اداره ورزش وجوانان بود هیچ مشکلی نداشت.

رئیس هیئت فوتبال بافق با بیان اینکه چمن ورزشگاه تختی در حال خشک شدن بود بیان داشت: هیئت فوتبال استان طی نامه ای درخواست عدم  بازی در این زمین به علت نامناسب بودن چمن آن شد و به همین علت مجبور شدیم لیگ فوتبال را تعطیل کنیم و سنگ آهن هم چون در 5 رده تیم داشت و تمرین می کردند زمین در اختیار ما قرار نداد.

حجت الاسلام تفکری در خصوص علت نداشتن لیگ فوتبال در بافق افزود: علت اصلی آن نداشتن زمین استاندارد در شهرستان است البته دو زمین استاندارد در شهرک آهنشهر وجود دارد که تیم شهدای بافق در حال استفاده است.

وی گفت: در حال حاضر با همکاری اداره کل ورزش وجوانان استان و شورای شهر وشهرداری در چند ماه آینده زمین فوتبال چمن مصنوعی افتتاح می شود و این قول را می دهم به محض افتتاح این زمین در 5 رده سنی مسابقات فوتبال را برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان بافق به فوتسال هم اشاره و بیان داشت: از هفته آینده ثبت نام در 5 رده فوتسال را با قرارداد و به صورت رسمی شروع خواهیم کرد و امیدواریم فوتسال هم رونق پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین تفکری در خصوص قهرمانی های فوتبال و فوتسال اظهار داشت: در سال 1395 در رشته فوتبال در رده سنی بزرگسالان  قهرمان و نایب قهرمان، در رده سنی جوانان قهرمان، در نوجوانان و نونهالان قهرمان و نایب قهرمانی کسب و امید هم به مسابقات کشوری راه پیدا کرد. در سال 1396 بزرگسالان به لیگ دسته سوم کشور راه یافت و جوانان نایب قهرمانی استان را کسب کرد.

در فوتسال نیز در سال 1395 نونهالان نایب قهرمان، تیم امید به مسابقات کشوری راه پیدا کرد و جوانان و نوجوانان نیز به مقام سوم استان دست پیدا کردند. تیم فوتسال جوانان پردیس نایب قهرمان و امید پردیس هم نایب قهرمان امیدهای کشور شدند.  در فوتسال بانوان در سال جاری 3 نفربرای اولین بار در بافق برای تیم ملی انتخاب شدند.

حجت الاسلام تفکری به فوتبال ساحلی هم اشاره و اظهار داشت: فوتبال ساحلی در بافق راه اندازی نشده بود و در اوایل سال امتیاز کشوری برای لیگ زیر گروه فوتبال ساحلی گرفته شد و تیم فوتبال ساحلی را تشکیل دادیم و در استان یزد نایب قهرمان شد.

مسئول فوتبال بافق به کمک هیئت فوتبال استان یزد در این دوسال حضور وی نیز اشاره و گفت: در این دوسالی که در هیئت فوتبال بافق در حال فعالیت هستم ده میلیون ریال به ما کمک کرده است. در لیگ استان در تمام ردهای سنی از 7 میلیون تا 30 میلیون ریال فقط باید هزینه ثبت نام را بدهیم و هرسال در لیگ استان فقط 200 میلیون ریال هزینه ثبت نام می دهیم. متاسفانه سالن های ورزشی هم به بخش خصوصی واگذار شده و باید هزینه سالن را بدهیم.

تفکری ادامه داد: در دواری نیز سیدحسین حسینی به عنوان داورلیگ 2 و خانم مرضیه صالحی نیز داورلیگ دسته اول کشورانتخاب شدند.

رئیس هیئت فوتبال بافق در پایان گفت: سطح فوتبال بافق فراتر از استان یزد است و باید در سطح کشور رقابت کنند.