شناسه : 35558488


نشست مشترک مسئولین ارشد شهرستان های بافق و زرند در خصوص توسعه صنعت گردشگری در بافق برگزار شد.

به گزارش صبح بافق؛ نشست مشترک مسئولین ارشد شهرستان های بافق و زرند در خصوص توسعه صنعت گردشگری و تشریح اهداف گروه گشکا با حضور حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه بافق، طالعی معاون فرماندار، محمدی رئیس شورای شهر ، سرهنگ کمالی فرمانده انتظامی شهرستان، رنجبر رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولین بافق در محل هتل نیکان برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زرند در حاشیه بازدید مسئولین این شهرستان از اماکن فرهنگی وگردشگری بافق گفت: گشکا پنجره های جدیدی را به سوی صنعت گردشگری در سطح کشور و خارج از کشور بازکرده است.

وی در ادامه افزود: ما قرار نیست رقیب کسی باشیم و آمدیم متفاوت باشیم و با کارهایی که با بهره گیری از توان شهرستان های این گروه در حوزه گردشکری کویری با هم انجام می دهیم در آینده حرف های بسیار زیادی را برای گفتن خواهیم داشت.

نورالدینی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری زرند نیز گفت: با حضور در شهرستان بافق توانستیم از جاذبه هایی که در این شهر و روستاهای هدف گردشگری و اقامتگاه‎های بوم گردی که وجود داشت بازدید کنیم که جای تشکر و قدردانی از مسئولین شهرستان را دارد.

وی در ادامه افزود: این شهرستان در حوزه گردشگری فرهنگ اصیل واصالت خود را حفظ کرده و برای من جالب بود که بافت فرهنگی که در اقامتگاه‎های بوم گردی و شهربافق وجود داشت مربوط به تاریخ چند صدساله ای است که این شهرستان داشته و از لحاظ فرهنگی ومذهبی نیز قسمت هایی وجود داشت که به قبل از اسلام بر می گشت که این خود قدمت این شهرستان را می رساند.

معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری زرند تصریح کرد: در بعضی از نقاط نیز بناهایی احداث شده که به بعد از اسلام برمی گشت و دارای معماری خاص و ویژه ای بود که در آن مصالح و مهندسی ساختی داشتند که این بناها بعد از چندین سال هنوز پابرجا بود.

این مقام مسئول به هماهنگ بودن مسئولین شهرستان بافق اشاره وبیان داشت: هماهنگی که بین مسئولین این شهرستان وجود داشت و حمایتی که از حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می کردند باعث شده صنعت گردشگری بافق در این چند سال موفق باشد و تجربه خوبی برای من ومسئولین شهرستان زرند بود.

نورالدینی در پایان گفت: هدف از تشکیل گروه شهرهای کویری ایران که به گشتکا معروف است این بود که تمام ظرفیت های این گروه را به تمام دنیا معرفی کنیم و راهی برای ورود گردشگران به کشور باشد چون ما معتقدیم در صنعت گردشگری می توانیم از این صنعت به خوبی استفاده و باعث رونق اقتصادی و اشتغال برای مردم این گروه باشیم.

محمد مهدی طاهری حسابرس دیوان محاسبات استان کرمان نیز عنوان داشت: با توجه به دعوت مسئولین میراث فرهنگی  به شهرستان بافق در اینجا حضور پیدا کردم البته ذهنیت من از بافق این بود که به جایی سفر می کنم که خیلی امکاناتی ندارد.

وی در ادامه افزود: به مجرد ورود به بافق و اولین بازدید واستقبالی که از مسئولین شهرستان دیدم کاملا نظرم عوض شد و از نظر بنده بافق شهرستانی بسیار زیبا با مدیریت بسیار منسجم است و دارای اماکن گردشگری، تفریحی، صنایع دستی که توسط هنرمندان این شهرستان عرضه شده است.

حسابرس دیوان محاسبات استان کرمان به بازدید از روستاهای هدف گردشگری نیز اشاره و بیان داشت: روستای قطرم روستایی بسیار زیبا با کوچه های مسقف به همراه مردمی خونگرم ومهمان‎نواز بود و اگر این روستا در سایت های خبری معرفی شود پذیرای  توریست های خارجی زیادی خواهد بود و در توسعه شهرستان موثر است.

طاهری تصریح کرد: تنها ایرادی که می توانم از شهرستان بافق بگیرم این است که متاسفانه ظرفیت ها و استعدادهای گردشگری این شهر معرفی نشده است. شهری است با اقامتگاه‎های بوم گردی زیاد، نخلستان ها، هتل 4 ستاره در وسط کویر و هماهنگی که بین مسئولین شهرستان وجود دارد و امیدواریم در آینده از بافق بیشتر بشنویم.

طاهری با بیان اینکه سیاست های تبین شده دیوان محاسبات کشور توسط رئیس کل "عادل آذر "نظارت مستمر پیشگیرانه،هدایتگرانه و مقتدرانه است و حضور بنده در این سفر صرفا جهت هم اندیشی، راهنمایی و مشاوره در راستای توسعه گردشگری بوده و سوق دادن تفکرات مسئولین جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود و واسپاری امورات به بخش غیر دولتی می باشد و چنانچه این ظرفیت ها در سایت های خبری معرفی شوند پذیرش توریست های خارجی زیادی را خواهد داشت تصریح کرد: مسلما شناخت روستاهای هدف در توسعه شهرستانها موثر است.

لازم به ذکر است مسئولین ارشد شهرستان زرند با حضور دو روزه از شهرستان بافق از اقامتگاهای بوم گردی، اماکن گردشگری بافق، پارک آبشار، کمپ کویرنوردی شهید برزگری و قطرم وشادکام از روستاهای هدف گردشگری بازدید کردند.

انتهای پیام/