شناسه : 35927560
امام جمعه زاهدان در مراسم نهم دی بافق:


آیت الله سلیمانی امام جمعه سیستان و بلوچستان در مراسم بزرگداشت نهمین سالگرد حماسه عظیم 9 دی در بافق گفت: بازنده طرفداری از امام و پیشینه انقلابی را برای تبلیغات آویزه خود قرار داد، برنده نیز شعارهای زیبای انقلابی و طرفداری از رهبری نظام را برای خود در نظر گرفت و مردم عاشق زلف و ابروی کسی نبودند مردم دلداده این نظام و خون شهدا و کیان این نظام و امر رهبری بودند که به میدان آمدند.

به گزارش صبح بافق؛ مراسم نهمین سالگرد حماسه 9 دی ماه و یازدهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان یزد با حضور آیت الله سلیمانی  نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه بافق، سرهنگ صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، جمعی از مسئولین ومردم ولایتمدار بافق در محل مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

 آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان به بیان آیه ای از کلام الله مجید پرداخت و گفت: خدا برای خنثی سازی مکر و حیله دشمنان کافی است و امداد غیبی و لطف خود را در صورتی شامل حال انسان خواهد نمود که امت ومردم در صحنه باشند و در این حال است که نصرت وپیروزی از آن ما است.

وی در ادامه افزود: اگر در طول چهل سال انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان و خدعه های بیگانگان نقش بر آب شد حضور پرشور مردم و لطف خدا بود. دشمنان خواستند در درون مملکت کودتای نظامی کنند و نقشه های خود را طراحی و سران کودتای نظامی از سوی استکبار اعزام شدند و امکانات کودتا فراهم و هواپیماهای نظامی برای بمباران اماکن مهم و کلیدی نظام از جمله جماران مهیا بود تا جایگاه انقلاب و رهبری جامعه و سیصدهزار نفر نیروهای کلیدی نظام را یکجا به شهادت برسانند اما افسران بیدار و آگاه ماجرا را متوجه و کودتا آنها را خنثی کردند.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: مگر در این مملکت عناصر نفوذی در کادر کارگزاران نظامی حتی در بدنه ریاست جمهوری انجام نگرفت؟ مگر رئیس جمهور مملکت ابزار دست بیگانه نشد؟ مگر خیانت رئیس جمهور وقت ودشمنان فرصت ورود به اهواز و نبرد اهواز را ندادند؟ مگر عراق یکباره با 14 لشکر تمام عیار از کادر و نیروهای زمینی عربده کشان به این کشور از طریق 5 استان حمله نکردند و مگر صدام مصاحبه نکرد که سه روز دیگر در تهران سخنرانی خواهم کرد این در حالی که این رژیم در حال سقوط بود و توان دفاعی نداشت.

امام جمعه زاهدان در ادامه به اتفاقات سال 1388 پرداخت وبیان داشت: 22 خرداد سال 88 اتفاق مبارکی در این مملکت رخ داد که بی نظیرترین اتفاق بود و 40 میلیون نفر پای صندوق های رای آمدند و آرای خود را به صندوق در راستای تقویت نظام و پاسخ مثبت دادن به مقام معظم رهبری و پاسداری از خون مقدس شهدا ریختند. 24 میلیون برای برنده، 10 میلیون برای شاخص ترین بازنده و 5 میلیون هم برای دیگر کاندیداها در صندوق ریخته شد.

وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری این حضور می توانست مهم ترین مشکلات جامعه را جابجا وحتی برطرف کند اگر به سوء استفاده برنمی آمدند اگر شمارش آرا را شعبده بازی قلمداد نمی کردند، اگر بر طبل تقلب نمی نواختند، اگر پیروان وحامیان خود را به تظاهرات به خیابان ها نمی کشاند، اگر به حریم زندگی مردم تجاوز و شعارهای انحرافی و توهین به مقدسات دینی و عاشورا سرنمیداند و به حریم امام امت و جایگاه رهبری معظم توهین و اموال عمومی را تخریب نمی کردند و فرصت برای عناصر ضد انقلاب چه داخلی وخارجی فراهم نمی کردند بی نظیرترین صحنه بود ولی در این صحنه هم بازنده و هم برنده اخلاق انتخاباتی نداشتند.  برنده با غرور به حریم شخصی بازنده وارد و بازنده با تکبر به حریم قداست انقلاب ضربه زدو هردو خیال کردند آراء کسب کرده ملک شخصی شان است ولی غافل از اینکه آراء موجود در  صندوق ها به نظام و پاسخ مثبت به رهبری بود.

آیت الله سلیمانی افزود: بازنده طرفداری از امام و پیشینه انقلابی را برای تبلیغات آویزه خود قرار داد، برنده نیز شعارهای زیبای انقلابی و طرفداری از رهبری نظام را برای خود در نظر گرفت و مردم عاشق زلف و ابروی کسی نبودند مردم دلداده این نظام و خون شهدا و کیان این نظام و امر رهبری بودند که به میدان آمدند.

امام جمعه زاهدان به رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره  تصریح کرد: این آقایان یک بار هم سیلی برای این نظام نخوردند و هر چه دارند به برکت این نظام است وبه چه دلیلی دارند این نظام را متزلزل می کنند و من ابداً به آرای مردم خدشه وارد نمی کنم و احترام گذاشته و پایند به آرای مردم هستم.

آیت الله سلیمانی گفت: امروز مسئله نهم دی و حضور مردم یکی از سرمایه های گرانبهای این نظام شده و ماجرای توطئه آن زمان یک هدیه شوم در درون زباله دان تاریخ شده است و ما در روز نهم دی پیمان و میثاقمان را با رهبری و دلدادگی خود را به آرمان نظام ورهبری نشان دادیم.

سخنران این مراسم در پایان اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند حداکثر استفاده ما از منابع، ذخایر و معادن 6 درصد است و94 درصد ذخایر ما دست نخورده است و ایران یک امپراطور بزرگ است وابداً نباید یک ایرانی در فقر بماند اگر ایرانی جماعت امروز از لحاظ معیشت دچار مشکل است به خاطر سوء مدیریت است این کشور ثروتمند و غنی است.

انتهای پیام:ع/‌ع