شناسه : 34500416


عملیات گازرسانی به طرح‌های صنعتی بافق با اعتباری بالغ بر ۵۶میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال در ایستگاه شهید تندگویان چغارت به بهره برداری رسید.

به گزارش صبح بافق؛ آیین افتتاح طرح گازرسانی صنایع داخلی شرکت سنگ آهن مرکزی با حضور جمعی از مسوولان در ایستگاه شهید تندگویان واقع در گندله سه چاهون برگزار شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در حاشیه این آیین به تامین زیرساخت جهت سرمایه گذاری ۵هزارمیلیارد تومانی در مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی اشاره کرد و گفت: یکی ازاین زیرساخت ها بحث گاز می باشد که با انجام این کار ضمن اینکه زیرساخت های کارخانه آگلومراسیون، گندله سازی سه چاهون و کارخانه فولاد کسری تامین شده است،زیرساخت سایر طرح های توسعه ای سنگ آهن را هم در آینده آماده خواهد کرد.
محمدجواد عسکری اعتبار این پروژه را بالغ بر ۵۶میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال عنوان کرد و بیان داشت: این طرح با 500هزار متر لوله گذاری پلی اتیلن و فولادی انجام می گیرد که از این میزان 3500متر لوله گذاری فولادی با فشار 250پوند و در سایز 8و12 اینچ می باشد.
وی افزود: پاسداری از محیط زیست ومدیریت انرژی جزو دستاوردها و برآوردهای این طرح می باشد و این اقدام هزینه های شرکت را کاهش و کیفیت تولید را افزایش می دهد.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با بیان اینکه در حال حاضر در کارخانه آگلومراسیون از سوخت گاز به جای گازوئیل با ظرفیت یک هزار مترمکعب استفاده می شود تصریح کرد: این امر سبب ایجاد صرفه جویی بالایی شده است و ۲۰تا۳۰ درصد هزینه های این مجموعه را کاهش می دهد.
عسکری افزود: این زیرساخت ها برای اتصال شبکه به فولاد آماده است و تنها باید ظرفیت بیشتری را برای این طرح در آینده دریافت کنیم که در زمان خود پیگیری و اخذ می شود.