شناسه : 34068441


حجت الاسلام راشدیزدی گفت: مادامی که این مردم در صحنه باشند حیات انقلاب ادامه دارد و دائما در حال رشد است.

به گزارش صبح بافق؛ آیین بزرگداشت سفر مقام معظم رهبری به بافق در سال 1359، با حضور جت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، سرهنگ صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، طالعی معاون فرماندار، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجدجامع این شهرستان برگزار شد.

سخنران آیین گرامیداشت سفرمقام معظم رهبری به بافق در مسجدجامع این شهرستان به تشریح ویژگی های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: واژه انقلاب به معنای تغییر و تحول عمیق است و در دین ما آن انقلابی را قبول دارند که مردم از لحاظ اندیشیدن تغییر کنند. وی در ادامه افزود: انقلابی که به امضای اسلام رسیده، عوض شدن ماهیت است و این هم که کنار آن اسلام است و به آن انقلاب اسلامی می گویند یعنی تجدید حیات کردن دین اسلام در یک محیط جغرافیایی است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی چهار رکن دارد تصریح کرد:عنصرمردم، رهبری و پیشوایی امت و امام مردم، تشکل و تداوم از جمله این ارکان می باشد که اگر این رکن ها نباشد تحولی در زندگی مردم ایجاد نمی شود.

راشدیزدی ادامه داد: معمولا انقلاب ها استمرار ندارد و ابتر از هم پاشیده می شود و اگر این چهار رکن نباشد این تحول مثل کودتای نظامی می ماند و زندگی مردم عوض نخواهد شد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به رکن اصلی انقلاب یعنی مردم بیان داشت: نخستین رکن اساسی مردم هستند و مادامی که این مردم در صحنه باشند حیات انقلاب ادامه دارد و دائما در حال رشد است.

امام جماعت حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: جنگ را مردم اداره کردند و همین مردم بودند که نگذاشتند دشمن ذره ای از این خاک را تصرف کند.  

حجت الاسلام راشدیزدی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به رشادت های مردم و حضورآنها در صحنه های نبرد اشاره و عنوان کرد: رشادت های مردم در دوران دفاع مقدس باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و نقش رهبری بعد از مردم مهمترین نقشی است که ایفا می شود که اگر این رهبری نباشد پراکندگی ایجاد می شود.

وی به تشریح سفر مقام معظم رهبری به این شهرستان پرداخت و گفت: در آن زمان استقبال شایانی توسط مردم این دیار صورت گرفت.

سخنران مراسم بزرگداشت سفر مقام معظم رهبری در سال 1359 با بیان اینکه قدرت امامت جامعه در انقلاب نقش دارد تصریح کرد: اکنون انقلاب اسلامی به کمال رسیده است و آنقدر ریشه های آن محکم شده که اتفاقات پیش آمده توسط دشمنان در این کشور،ایران را مستحکم تر می کند.

راشد یزدی در پایان اظهار داشت: خدمتگزاری مردم در اسلام مهم است و باید به آن توجه و با وظیفه خود آشنا باشید.

انتهای پیام/