شناسه : 36491055
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:


نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: تبعات قابل پیش بینی خروج ایران از برجام، اروپا را به این جمع بندی خواهند رساند که باید برای حفظ برجام اقدامی سریع و عملی کند.

به گزارش صبح بافق؛ نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در رابطه اقدام متقابل در قبال برجام، گفت: تصمیمی که در رابطه با برجام گرفته شد، اقدامی بود که باید در همان ابتدای عهد شکنی آمریکا صورت می گرفت.

محمدرضا صباغیان افزود: این اقدام، تصمیم قاطع و درستی بود که هر چند دیر، ایران را از موضع انفعال خارج و این پیام را به طرف های برجام مخابره کرد که ایران در مقابل زورگویی، کوتاه نخواهد آمد.

وی گفت: این تصمیم، حداقل اقدامی است که جمهوری اسلامی ایران در رابطه با بدعهدی و کوتاهی طرف های 1+5 گرفته است و قطعاً پاسخ ها و اقدامات متقابل بعدی ایران، جدی تر و مهم تر خواهد بود.

نماینده مردم بافق،ابرکوه و خاتم با اشاره به جو روانی ایجاد شده در جامعه پس از خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: اینکه ما هم فعالیت های هسته ای خود را تعطیل کرده بوده و هم دوباره تحریم شده بود این احساس را به مردم منتقل کرد که ما در موضع ضعف قرارداریم که هم امتیاز داده ایم و هم تحت فشار تحریم ها قرار گرفته ایم.

صباغیان در رابطه با تحریم صنایع آلمینیوم، فولاد و معادن، تصریح کرد: آمریکا به ویژه شخص ترامپ به دنبال التهاب فضای روانی داخل کشور است و از هیچ اقدامی برای فشار و تحریم ایران دریغ نکرده است به عنوان مثال تحریم هایی که دیشب تحت عنوان تحریم های صنایع آلمینیوم، فولاد و معادن از سوی ترامپ اعلام شده است؛ همان تحریم هایی است از سال گذشته تاکنون دو بار وضع شده است.

وی ادامه داد: هم اروپائی ها و هم آمریکا به خوبی می دانند که ایران اگر از برجام خارج شود و سطح غنی سازی خود را به 20 درصد برساند قطعا به جایگاهی بالاتر از قبل برجام رسیده و دیگر تن به هیچ مذاکره و توافقی نخواهد داد.

وی با بیان اینکه خواسته ایران نه غیرممکن و نه غیرمعقول است، اذعان داشت: تبعات قابل پیش بینی خروج ایران از برجام، اروپا را به این جمع بندی خواهند رساند که باید برای حفظ برجام اقدامی سریع و عملی کند.

منبع: دانا