شناسه : 36725701
فرماندار بافق خبرداد:


فرماندار بافق گفت: شهرستان بافق بر خلاف تصور عامه و افرادی که خارج از این شهرستان بوده و در عرصه های این شهرستان گشت و گذار نکرده اند، علاوه بر جنگل معروف اُرس دارای مراتع متراکم با گونه های ارزشمند گیاهی بوده و آتش سوزی های موردی می تواند خسارات جبران ناپذیری به این مراتع و حیات وحش شهرستان وارد نماید.

به گزارش صبح بافق؛ فرماندار بافق در حاشیه گردهمایی دهیاران شهرستان که به مناسبت ۱۴ تیرماه روز دهیاری ها انجام شد، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: شهرستان بافق بر خلاف تصور عامه و افرادی که خارج از این شهرستان بوده و در عرصه های این شهرستان گشت و گذار نکرده اند، علاوه بر جنگل معروف اُرس دارای مراتع متراکم با گونه های ارزشمند گیاهی بوده و آتش سوزی های موردی می تواند خسارات جبران ناپذیری به این مراتع و حیات وحش شهرستان وارد نماید.
محمد زاده رحمانی با بیان اینکه اغلب آتش سوزی ها توسط گردشگران طبیعت رخ می دهد، خاطر نشان کرد: این افراد و خانواده ها باید در وهله اول از هر گونه روشن کردن آتش پرهیز و در وهله دوم چنانچه، برای پخت و پز، آتش روشن کردند، قبل از ترک محل، از خاموش نمودن کامل آن مطمئن باشند.
وی با اشاره به اینکه تهیه وسایل لازم جهت اطفاء آتش از جمله اقداماتی است که می‌بایست قبل از اینکه آتش‌سوزی در هر منطقه‌ای اتفاق افتد انجام شود، عنوان داشت: تهیه وسایل ابتدایی مانند بیل، کلنگ، آتش‌کوب، شن‌کش و... همچنین وسایل پیشرفته مانند خاموش‌کننده‌های آبی و پودری، خودروهای تانکردار و غیره و استقرار آن‌ها در محل‌هایی که قابلیت دسترسی سریع به آن‌ها امکان پذیر باشد می‌تواند کمک موثری در اطفاء هر چه سریع‌تر آتش‌سوزی باشد.
زاده رحمانی در پایان یادآور شد: در هفته آینده یک تقسیم کار بین بخشداری مرکزی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صورت و دهیاری های شهرستان به وسایل و تجهیزات اولیه مقابله و مهار آتش سوزی های مرتعی و جنگلی مجهز می شوند.

منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق