شناسه : 34068398


فرماندار بافق گفت: بخشی از 600میلیون تومان اعتبار به جا مانده ازحوزه میراث فرهنگی از سال گذشته،برای مرمت و بازسازی این مجموعه در نظر گرفته می شود.

به گزارش صبح بافق؛ فرماندار بافق در حاشیه بازدید از آب انبار کاکامیر در این شهرستان از تخصیص اعتبار جهت بازسازی و مرمت این مجموعه خبر داد و گفت: : بخشی از 600میلیون تومان اعتبار به جا مانده ازحوزه میراث فرهنگی از سال گذشته،برای مرمت و بازسازی این مجموعه در نظر گرفته می شود.
محمد زاده رحمانی با بیان اینکه در چند سال گذشته روند حفاظت از ابنیه و بافت تاریخی این شهرستان یک روند منفی بوده است تصریح کرد:در آن زمان روز به روز تخریب بافت تاریخی بخصوص تک بناهایی که به صورت جزیره ای در جای جای بافت تاریخی شهربود را شاهد بوده ایم.
وی خاطر نشان کرد:اکنون این روند تغییر کرده که در این زمینه رسانه ها و اداره کل میراث نقش مثبت داشته اند.
فرماندار بافق با اشاره به اینکه طی دوسال اخیر اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برای شهرستان افزایش یافته است بیان داشت:بسیاری از خانه ها استحکام بخشی شد و بسیاری از ابنیه تاریخی نیز بازسازی و مرمت شدند.
زاده رحمانی بیان کرد:در سال گذشته برای هر کدام از زورخانه های این شهرستان 20میلیون تومان کمک شده است که برای این اب انبار هم این اقدام انجام می شود.
وی از افزایش اعتبارات از محل تملک دارایی ها و اعتبارات ملی و استانی در سال جاری خبر داد و بیان داشت:در سال جاری افزایش تعداد بناهای ثبتی را نیز شاهد هستیم و تا کنون بالغ بر یکصد اثر ثبتی در شهرستان بافق ثبت شده و یا در نوبت به ثبت رسیدن است.