شناسه : 36777597
مسئول ستاد اقامه نمازجمعه بافق:


حبیب حسن زاده گفت: از جمله این آفت ها تفرقه و رفتن به حاشیه و دور شدن از اصل موضوع برپایی نماز جمعه است لذا باید توجه داشت که در همه امور فصل الخطاب گوش سپردن به فرامین امام جمعه است و ستاد نماز جمعه نیزهمواره به عنوان بازوی نهاد امامت جمعه در خدمت وی است .

به گزارش صبح بافق؛ روز جمعه پنجم مرداد سال 1358 برابر با سوم ماه مبارك رمضان سال 1399 ه.ق، اولين نماز جمعه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به امامت مرحوم آيت‏اللَّه سيدمحمود طالقاني در دانشگاه تهران برگزار شد در این راستا گفتگویی با حبیب حسن زاده بافقی مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان بافق و کارمند روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی که از سال 1378این مسئولیت را بر عهده گرفته است انجام داده ایم.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بافق در خصوص اهداف و برنامه های خود در این ستاد گفت: علی القاعده، هدف اصلی جلب رضایت پروردگار است و در مرحله بعدی نیز نهادینه کردن فرهنگ نماز به خصوص نمازجمعه وترغیب مردم برای حضور در این فریضه الهی جزءاهداف نظراست و برای تحقق این مهم، نیازمند بکارگیری اهداف عملی هستیم که تقویت زیرساخت های عمرانی و فرهنگی از جمله این اهداف می باشد.

وی در ادامه افزود: برنامه های ستاد به طور کلی شامل سه بخش عمرانی، فرهنگی و امور دفتری است. در این راستا تا کنون درحوزه عمران و بخصوص توسعه مصلی نماز جمعه گام های موثری برداشته شده است، مؤسسه خیریه آل یاسین (ع) که با هدف حمایت از اقشار ضعیف و بویژه ایتام تأسیس شده که همچنان فعال و قرار است به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه یک سلسله جلسات معرفتی هم با محوریت امام جمعه محترم شکل بگیرد .

حسن زاده به برنامه های فرهنگی ستاد اشاره و بیان داشت: زیر شاخه ها و کارگروه های برنامه های فرهنگی بسیار متنوع است و در دو بخش خواهران و برادران تقسیم بندی می شود که اداره امور فرهنگی ستاد به آنها واگذار شده است. به عنوان نمونه برگزاری نمایشگاه کتاب بصورت هفتگی در مبادی ورودی مصلی، اجرای مراسمات ملی و مذهبی، تهیه جهیزیه عروس حسب مورد، برگزاری کلاس های آموزش قرآن، برگزاری ایستگاه های صلواتی و نیز فعالیت در حوزه مجازی با راه اندازی کانال آدینه بافق، فعایت درسایت های خبری، حمایت از بازسازی عتبات عالیات، اردوها، تبلیغات، امورفرهنگی وبرگزاری مراسمات وهمایشات از جمله موثر در حوزه فرهنگی ستاد است.

 مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بافق همچنین به برنامه های دفتری ستاد اشاره و تصریح کرد: هماهنگی در برگزاری جلسات، دیدار امام جمعه با خانواده معظم شهدا و جانبازان، بازدیدها، برگزاری نماز جمعه، اتاق فکر، مکاتبات اداری و مالی و حسابداری از مهم ترین برنامه های دفتری ستاد است.

حسن زاده ادامه داد: دلیل استقبال زیاد مردم از نماز جمعه، فراخوان از همه مردم شهر و استفاده از پتانسیل ها و برگزاری برنامه های فرهنگی مورد نیاز در کنار تشکیل خانواده بزرگ ستاد نماز جمعه که همانا مقیدین به امر فریضه جمعه است و بالغ بر 1500 نفر را تشکیل می دهند خود شاخصه ی مهمی برای استقبال مردم از برنامه هاست.

وی در پاسخ به این سوال که ستاد در راستای نهادینه کردن فرهنگ نماز بخصوص نماز جمعه چه سهمی دارد اظهار داشت: تمام فعالیت های این ستاد که به لطف خداوند امروز مانند یک رود خروشان نبض فرهنگی شهر را به دست گرفته است توسط نیروهای فعال و زحمت کش ستاد انجام شده و موجب برپایی هرچه باشکوه تر نماز جمعه می شود ودر این مدت ثابت شده هر چه نماز جمعه شهر فعال تر و پویا تر باشد نماز های جماعت مساجد نیز پررونق و پررنگ تر خواهند شد .

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بافق در خصوص مهم ترین آفت ها و آسیب هایی ستاد های نماز جمعه گفت: از جمله این آفت ها تفرقه، رفتن به حاشیه و دور شدن از اصل موضوع برپایی نماز جمعه است لذا باید توجه داشت که در همه امور فصل الخطاب گوش سپردن به فرامین امام جمعه است و ستاد نماز جمعه نیزهمواره به عنوان بازوی نهاد امامت جمعه در خدمت وی است .

وی به حمایت نهادهای دولتی از ستاد ها وبه خصوص ستاد نماز جمعه بافق اشاره و افزود:  ابتدا باید ازسرپرست نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان دار العباده یزد و مسئول دفتر وی کمال تقدیر و تشکر را داشته که در تمامی زمینه های نیاز کمک و راهنمایی، ارشادهای لازم را داشته و ما را  یاری کرده واز نقطه نظرات و حمایت های آنها بهره مند شده ایم. از نظر فیزیکی نیزحضور گروه هایی مانند بسیجیان، نیروهای نظامی و انتظامی، پلیس راهو، آتش نشانی، اورژانس و دیگر ارگان های شهربسیار چشم گیر بوده و تعاملی سازنده با ما داشته اند اما متاسفانه به علت عدم اعتبارات کافی ازجهت مالی در مضیقه بوده وامید است این مشکلات برطرف شود.

حسن زاده در خواستی هم از رؤسای ارگان های مربوطه با ستاد نماز جمعه داشت و گفت: درخواست ما این است که در جهت ادامه ساخت و فاز نهائی مصلی بافق از لحاظ مالی ما را کمک کرده تا بتوان مشکل کمبود فضا را که اکنون با آن مواجه هستیم حل نموده و گامی بزرگ برای اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه برداشته شود.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بافق در پایان تصریح کرد: امیدوارم خداوند توفیق خدمت به نماز و بویژه نماز عبادی سیاسی جمعه را همچنان به ما ارزانی دارد تا در این عرصه و آن هم درنماز جمعه به عنوان خادم مردم حضور داشته باشیم و بتوانیم ادامه دهنده راه شهدای عزیزی باشیم که منادی نماز بودند وتوصیه به برگزاری نماز باشکوه جمعه و جماعت می کردند و خداوند نیز ما را در زمره این شهدای عزیز قرار داده و ما را نیز به این فیض الهی خود نائل نماید.

انتهای پیام/ع