شناسه : 36029777
نماینده ولی فقیه وامام جمعه یزد در نشست شورای اداری بافق:


آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان بافق اظهار داشت: بیشترین مباحثی که در ارتباط با شهرستان بافق بیان‌ می‌شود مربوط به معادن و صنایع است و کمتر به ارزش‌های فرهنگی و علمی بالایی که این شهرستان داشته صحبت می‌شود.

به گزارش صبح بافق؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان بافق اظهار داشت: بیشترین مباحثی که در ارتباط با شهرستان بافق بیان‌ می‌شود مربوط به معادن و صنایع است و کمتر به ارزش‌های فرهنگی و علمی بالایی که این شهرستان داشته صحبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان در طول دوران‌های مختلف از وجود عالمان، شاعران، دانشمندان و بزرگانی بهره برده که در نوع خود بی‌نظیر و کم‌نظیر بودند اظهار داشت: یکی از این افراد مرحوم شیخ محمد تقی بافقی است که در نوع خود منحصر به فرد بوده و در برابر استکبار و رضاشاه ایستادگی بسیار خوبی داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی صورت گیرد که همه مردم شهرستان بافق نسبت به این شخصیت والامقام و همچنین شعرا و بزرگان شهرستان شناخت بیشتر و کامل‌تری پیدا کنند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه دشمن همیشه به دنبال آن است که روحیه ارزشی و فرهنگی مردم ایران را بگیرد عنوان کرد: دشمن تمام تلاش خود را به‌کار بسته و از همه ظرفیت‌های خود به ویژه در عرصه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای تحقق این هدفش استفاده می‌برد.

امام جمعه یزد بر ضرورت توجه مسئولان به رشد مباحث فرهنگی و آینده‌نگری تاکید کرد و ادامه داد: خداوند به ایران نعمت نفت و معادن غنی را داده و متاسفانه ما به این ذخایر که پایان‌پذیر هم است تکیه کرده‌ایم و به نوآوری و استفاده از ظرفیت‌های دیگر توجه نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی ما به صورتی باشد که وقتی این ذخایر به پایان رسید ما ظرفیتی برای بهره‌برداری آیندگان ایجاد کرده باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد توجه به ایجاد صنایع جوار معدنی و جلوگیری از خام فروشی را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: بحث گردشگری و فعالیت در این عرصه اهمیت بالایی دارد ولی لازم است که در حوزه تولید در بخش‌های مختلف هم اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

ناصری یزدی بیان کرد: موضوع مهم دیگر در بحث کشاورزی است که این روزها به زمزمه‌ای در بین برخی افراد به وجود آمده و بیان می‌کنند که نباید در استان یزد اقدام به کشاورزی و دامداری کرد و محصولات مورد نیاز خود را از خارج استان وارد کنیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه کم کردن کشاورزی کار غلطی است گفت: کم کردن کشاورزی سبب می‌شود که خشکی و گرمی هوا افزایش پیدا کند و با کاهش تبخیر، ابرها و باران‌ها هم کمتر شود.

وی افزود: به جای اینکه بخواهیم کشاورزی را حذف کنیم لازم است در نوع آبیاری‌هایی که انجام می‌دهیم تغییر به وجود آوریم و با کشت محصولات کم آبخواه زمینه حفظ کشاورزی و منابع طبیعی را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد مصرف بالای انرژی در کشور را یکی از مشکلات موجود دانست و عنوان کرد: مصرف انرژی در ایران به حدی است که بیان می‌شود ایران چند برابر چین مصرف انرژی دارد در حالی که نوع معماری و ساختمان‌سازی ما در گذشته به هیچ عنوان مبتنی بر مصرف انرژی نبوده است.

انتهای پیام/