شناسه : 36888587


پلیس شهرستان بافق به شهروندان در راستای پیشگیری از سرقت محل کسب هشدار داد.

به گزارش صبح بافق؛ پلیس  شهرستان بافق به شهروندان در راستای پیشگیری از سرقت محل کسب هشدار داد.
سرهنگ "حسن یزدانی" جانشین انتظامی شهرستان بافق از شهروندان خواست جهت پیشگیری از سرقت محل کسب خود از نگهداری وجوه نقد بیش از حد معمول در محل کسب خودداری کرده و سریع آن را به بانک بسپارید و چنانچه محل کسب شما از در آهنی و شیشه ای برخوردار است برای بالا بردن ضریب اطمینان هر دو را قفل کنید و از قفل های سوئیچی استفاده کنید.
یزدانی افزود: به منظور نگهداری وجوه نقد از گاو صندوق سالم استفاده کنید و در صورت لزوم، محل کسب خود را به سیستم هشداردهنده مجهز و به گونه ای نصب نمایید که تشخیص آن برای دیگران به سهولت ممکن نباشد.
وی تصریح کرد: از نگهداری پس انداز خود صرفا در یک حساب بانکی خودداری کنید و محوطه بیرونی محل کسب خود را به سامانه روشنایی کامل مجهز کنید.
سرهنگ یزدانی ادامه داد: از پرداخت وجه نقد به افراد مشکوکی که تقاضای واریز وجه به صورت اینترنتی به حساب شما را داشته و درخواست وجه نقد از شما می نمایند خودداری کنید و از ارائه شماره حساب و شماره کارت بانکی خود در انظار عمومی و شبکه های اجتماعی خودداری کنید.
این مقام انتظامی گفت: چنانچه به هر دلیل کارگر یا شاگردتان به کار خود پایان داد یا خودتان نسبت به اخراج وی اقدام نمودید، تمامی قفل ها و کلیدها را تعویض نمایید و هرگز محل کار خود را در حضور مشتری ترک نکنید.
جانشین انتظامی بافق تاکید کرد: از چینش اجناس و اشیای کم حجم که سرقت آن به راحتی امکانپذیر است، در داخل مغازه خودداری کنید و در مواقع تعطیلات مستمر حتما از مغازه سروشی و قفل ها را بازدید کنید و هنگام خرید و فروش با حوصله رفتار کنید و از رها کردن پول بر روی ویترین، گاوصندوق و کشو اجتناب کنید.
منبع: پایگاه خبری پلیس 

یادداشت یادداشت