شناسه : 37905601
در راستای اجرای طرح ذوالفقار؛


در اجرای طرح ذوالفقار در شهرستان در دو ماهه ابتدای سال تعداد 11 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق به ارزش ریالی ده میلیارد ریال و یک میلیارد ریال هم اموال سرقتی شامل سنگ فرز، دستگاه جوش، پیکور، ضبط خودرو، دوربین‌های مدار بسته ساختمان های مسکونی و لوازم صوتی توقیف شد.

به گزارش صبح بافق؛ سرگرد طولابی نژاد فرمانده انتظامی بافق پیرامون کشفیات پلیس  بافق در دوماهه ابتدای سال گفت: در اجرای طرح ذوالفقار در شهرستان در دو ماهه ابتدای سال تعداد 11 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق به ارزش ده میلیارد ریال و یک میلیارد ریال هم اموال سرقتی شامل سنگ فرز، دستگاه جوش، پیکور، ضبط خودرو، دوربین‌های مدار بسته ساختمان های مسکونی و لوازم صوتی توقیف شد.

 

وی درادامه افزود: در ناجا آمارها و شاخص ها صحبت می کند، تمامی مواردی که از طریق 110 به پلیس یزد منعکس می شود قابل رصد هست و هیچ موقع کتمانی انجام نمی شود و همه موارد در دسترس است.

فرمانده انتظامی بافق تصریح کرد: خوشبختانه بالغ بر 30 درصد کاهش سرقت در دو ماهه سال جاری داشتیم ووضعیت انتظامی شهرستان در استان وضعیت خوب و جرائم نیز کنترل شده است.

سرگرد طولابی نژاد اظهار داشت: در بحث سرقت خودرو نیز کاهش سرقت داشتیم و مواردی که هم وجود دارد از بی احتیاطی همشهریان است. متاسفانه بارها دیده شده که خودروها در سطح معابر بدون رعایت مسائل امنیتی رها شده اند و سرقت هایی که هم انجام می شود غالبا خودروهای مدل پایین است که به سیستم قفل مرکزی متصل نیست و به راحتی سرقت صورت می گیرد، این در حالی است که می توان به راحتی با یک قفل پدال و فرمان از سرقت خودرو جلوگیری کرد.

وی در پاسخ به این سوال که جرائمی که در شهرستان انجام می شود کدام از همه بیشتر است بیان داشت: الویت اصلی پرونده ها در شهرستان سرقت است و تصادفات و موارد دیگر در اولویت های بعدی است.

این مقام مسئول در خصوص برخورد با خودرهایی که آلودگی صوتی در شهر ایجاد می کنند گفت: ناجا مکلف به انجام قوانین و مقررات است و هیچ موقع سلیقه ای عمل نمی کنیم. در بحث شیشه دودی خودرو نیز بیشتر از سی درصد تخلف و در قانون نیز برای آن جریمه در نظر گرفته شده است. در خصوص آلودگی صوتی نیز این موارد تخلف است چون باعث ایجاد مزاحمت برای مردم می شود و با توجه به اینکه شهرستان بافق یک شهر شهیدپرور است و بسیاری از مراجعاتی که از طرف مردم وجود دارد ابراز نارضایتی است و در این مورد نیز قویا برخورد خواهیم کرد. این طرح ها ادامه دار هست.

فرمانده انتظامی بافق در پایان به موتورسیکلت سوران فاقد گواهینامه هشدار و تاکید کرد: با توجه به اینکه  بارها از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده ولی متاسفانه در شهرستان اصلا رعایت نمی شود و اکثر موتورسیکلت سواران نیز نوجوان هستند. طرح برخورد با موتورسیکلت سوران متخلف و فاقد گواهینامه به صورت جدی انجام خواهد شد و از والدین خواهش می کنیم اول مراقبت جان فرزندان خود باشند و بعد هم جان همشهریان را به خطر نیندازند.

انتهای پیام/ع.ع