شناسه : 37438597
سخنران مراسم حماسه نهم دی ماه بافق:


آیت الله میرعمادی گفت: باید از فتنه 88 عبرت بگیریم و دچار بی بصیرتی نشویم و فریب دشمن را نخوریم و مبادا از مسیر ولایت جدا شویم. چهل سال از انقلاب گذشته کسانی که در مسیر ولایت بودند ثابت قدم بوده و کسانی که در این مسیر نبودند لغزیدند.

به گزارش صبح بافق؛ مراسم دهمین سالگرد حماسه نهم دی ماه و دوازدهمین سالگرد سفرپرخیروبرگت مقام معظم رهبری به استان یزد با حضور آیت الله سید احمد میرعمادی امام جمعه سابق لرستان و استاد حوزه علمیه قم، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، فرماندار، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق و جمعی از مسئولین و مردم ولایتمدار این شهرستان در محل مسجدجامع بافق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق ضمن گرامیداشت حماسه نهم دی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است و در تمام صحنه ها در طول این چهل سال مردم در مقابل همه ترفندهای دشمن چه در زمان امام راحل و چه در زمان مقام معظم رهبری ایستادند.

در ادامه آیت الله سیداحمد میرعمادی سخنران این مراسم گفت: یکی از حوادث بسیارمهم و با عظمت درتاریخ انقلاب اسلامی ایران  حماسه نهم دی بوده واز سوی دیگر یکی از بزرگترین و پیچیده ترین توطئه دشمنان درتاریخ انقلاب اسلامی ایران فتنه۸۸بوده است.

وی در ادامه افزود: سوالی را که در این جلسه مطرح و پیرامون آن صحبت می کنیم این است که آیا فتنه پایان یافته یا خیر؟آیا جریانی که بسیار پیچیده و خزنده در سال 88 به وقوع پیوسته امروز هم ممکن است اتفاق بیافتد یا خیر و آیا چالشی که انقلاب اسلامی در سال88 با آن مواجه بوده پایان یافته یا خیر؟

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: خداوند در قرآن جبهه های افراد که در جامعه نقش افرینی می کننند را به سه دسته تقسیم می کند که جبهه اول ایمان، تدین، انقلابی، حزب اللهی و ولایتمدار است، جبهه انقلابی مشخصه آن ایمان، تقوا، ولایتمداری، حضور به موقع در صحنه است. کسانی که ایمانشان قوی و در مقام عمل ولایتمدار و بصیرت داشته باشند جبهه انقلابی و متدینی هستند.

سخنران مراسم نهم دی ماه بافق به جبهه دوم اشاره و بیان داشت جبهه دوم جبهه استکباروکفر است که دارای خصوصیاتی از قبیل ظلم، ستم، تجمل و دنیا پرستی است. این جبهه منفعت و دنیاطلب است. جبهه سوم جبهه فتنه و نفاق است که در این جبهه لباس حق پوشیده اما باطل، گول زننده و فریبکار است.

آیت الله میرعمادی به خصوصیت فتنه و فتنه گر اشاره و اظهار داشت: غفلت از خدا و قیامت، دروغ نداشتن بصیرت از خصوصیات فتنه گر است. جبهه فتنه بصیرت ندارد و در زمین دشمن بازی و حق را از باطل تشخیص نمی دهد. در سال 88 آنچه اتفاق افتاد فتنه گران دچار غرور شده بودند، مسئله فتنه پیچیده و تشخیص آن کار بسیار سختی است. عده ای که خواص بوده و در انقلاب نقش داشتند لغزیدند و نتوانستند حق را تشخیص دهند چون بصیرت نداشتند.

استاد حوزه علمیه قم در خصوص کلام مقام معظم رهبری در خصوص بصیرت گفت: رهبری بصیرت را به قطب نما تعبیر میکنند که انسان راه درست را تشخیص تا به پرتگاه و دچار لغزش نشود و دوم اینکه بصیرت مثل زره که انسان به تن می کند تا در مقابل دشمن بایستد و اگر می خواهیم در مسیر انقلاب ثابت قدم بمانیم باید بصیرت داشته باشیم.

آیت الله مرعمادی افزود: دو گروه در ماجرای فتنه نقش آفرین کردند که مرکزیت فتنه در سال 88 آمریکا، اسرائیل و انگلیس بودند و گروه دوم نیز عوامل بازیگر که در انتخابات مسئله تقلب را مطرح کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فتنه پایان یافته یا خیر بیان داشت: فتنه ادامه پیدا می کند و باید هوشیار بود، مرکزیت فتنه ثابت ولی عوامل آنها تغییر خواهند کرد. در سال 88 نقش آفرینان فتنه مشخص شدند اما بعد دیگر آن حماسه نهم دی ماه بود.

امام جمعه سابق لرستان به نقش آفرینان حماسه نهم دی اشاره و تصریح کرد: دو گروه در حماسه نهم دی نقش آفرینی کردند که اولین نفر شخص مقام معظم رهبری این رهبر قاطع، انقلابی، بیدار، دوراندیش و با بصیرت بود که خالق این حماسه بودند. در حماسه نهم دی نقش ولایت فقیه را دیدیم که فتنه می خواست نقش ولایت را تضعیف و ناکارآمد کند. در ماجرای گران شدن بنزین هم اگر رهبری به میدان نمی آمد فتنه ای در کشور رخ می داد که دیگر نامی از اسلام و انقلاب نبود.

آیت الله عمادی ادامه داد: در فتنه 88 خون شهدا را پایمال و انقلاب را بی آبرو، دشمنان را جریح، رکن انقلاب یعنی ولایت فقیه را ضربه و انقلاب را به مرحله پرتگاه رساندند که گناهی نا بخشودنی است. مقام معظم رهبری مردم را بصیرت و آگاهی بخشید که فتنه و توطئه های بعدی را خنثی کرد. مردم ایران وفادار به انقلاب و نظام حماسه را آفریدند و صف شان را از فتنه گران جدا و دشمن را شناخته و با ولایت میثاق بستند و این حماسه قدرت نمایی مردم بود.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: باید از فتنه 88 عبرت و دچار بی بصیرتی نشویم و فریب دشمن را نخوریم و مبادا از مسیر ولایت جدا شویم.

آیت الله میرعمادی در پایان تصریح کرد: ثمره حماسه نهم دی تداوم انقلاب اسلامی ایران و حفظ استقلال کشور و حفظ خون شهدا شد و ملت ایران سربلند باقی ماند. امروز ایران به عنوان یک کشور قدرتمند در جهان نقش آفرینی می کند. امروز دشمن از موشک و پهباد مامی ترسد، امروز انقلاب اسلامی در جبهه فرهنگی، سیاسی و نظامی پیروز شده است.

مراسم دهمین سالگرد حماسه نهم دی ماه و دوازدهمین سالگرد سفر پرخیروبرکت مقام معظم رهبری به استان یزد از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق برگزار شد

انتهای پیام/ع.ع