شناسه : 34963010
مدیرآموزش وپرورش بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه:


علی اصغر رنجبر گفت: جایگاه آموزش و پرورش را جایگاه سیاسی کاری نمی دانم و تکلیف من در آموزش وپرورش خیلی فراتر از این است که از کدام جناح باشم و با همین دیدگاه در حال کار هستم.

به گزارش صبح بافق؛ علی اصغر رنجبر در این نشست خبری گفت: در سطح شهرستان بافق ۷۰۰نفر نیروی شاغل و۵۰۰نفر هم نیروی بازنشسته داریم.

وی در ادامه افزود: این شهرستان دارای۳۶آموزشگاه ابتدایی با ۵هزارو۵۰۰دانش آموز،۱۹آموزشگاه متوسطه اول با ۲هزارو و ۴۰۲دانش آموز،۹آموزشگاه در رشته نظری با ۹۴۰دانش آموز و ۴آموزشگاه فنی حرفه ای و کاردانش با ۵۱۰دانش آموز است.

رنجبر در خصوص مدرسه خیری خادمیان اظهار داشت: حدود 13سال است که این مدرسه در حال ساخت است ولی با پیگیری هایی که از طرف فرماندار و سازمان نوسازی مدارس انجام شده کار نوسازی این مدرسه نزدیک به 90درصد انجام شده است و برای سال تحصیلی جدید شروع به کار خواهد کرد. مدرسه خلدبرین دخترانه و مدرسه خیری زنده یاد علی محمد خادمیان هم دخترانه است.

مدیرآموزش وپرورش بافق گزارشی هم از وضعیت آموزشی و پرورشی این اداره ارائه و بیان داشت: در سال تحصیلی گذشته رتبه دوم بالاترین تراز علمی دانش آموزان در استان را بعد از شهرستان مهریز کسب کردیم، در بعد کیفی هم رتبه سوم انسانی و سوم ریاضی داشتیم. در حوزه پرورشی در پرسش مهر ریاست جمهوری از 87 رتبه برتر استان 33رتبه از شهرستان بافق بودند در حوزه دانش آموزی حدود20نفر از دانش آموزان رتبه برتر پرسش مهر ریاست جمهوری را کسب کردند.

رنجبر ادامه داد: در مسبقات فرهنگی و هنری حضوری 78 و غیر حضوری 26 نفر و در مجموع 104 نفر رتبه برتر استانی را کسب کردند. در مسابقات سرود همگانی نیز دبیرستان امام رضا(ع) رتبه دوم استان و آموزشگاه یاران مهدی نیز رتبه سوم استان را کسب کرده اند.

 این مقام مسئول در حوزه سوادآموزی هم تصریح کرد: بافق در حوزه سوادآموزی چندین سال است که رتبه اول استان را کسب کردیم و امیدواریم بتوانیم به زودی جشن ریشه کنی بیسوادی را در بافق داشته باشیم.

رنجبر به حوزه عمرانی این اداره هم گریزی زد و افزود: در شهرستان بافق تحولی در زمینه مدرسه سازی از نوع خیری ایجاد شده که 10پروژه داریم که تکمیل شده و یا اینکه در حال ساخت و تکمیل شدن است از جمله مدرسه خیری ابراهیمی، مدرسه خیری معظمی، سالن ورزشی هدف پیشرفت 85درصدی دارد وامیدواریم در سال تحصیلی جدید راه اندازی شود و همچنین سالن چند منظوره ورزشی داریم که 80درصد پیشرفت و استخر شنای دانش آموزی 20درصد پیشرفت داشته و بتوانیم تامین اعتبار کنیم و به بهره برداری برسانیم. سه پروژه خیری هم وجود دارد که توسط شرکت سنگ آهن مرکزی که 35درصدآن را انجام داده و نامه نگاری آن انجام شده تا در ردیف اعتبارات سال 97قرار بگیرد. دو گلنگ زنی در محله فخریه و اباذر داشتیم که اخیرا با پیگیری فرماندار تفاهم نامه ای بین شرکت دیزل سازگار بافق منعقد شد و امیدواریم در این دو منطقه که نیاز ضروری احداث مدرسه برای دانش آموزان این است را داشته باشیم.

  رنجبر در خصوص حق الزحمه مربیان پیش دبستانی هم گفت: پیش دبستانی ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و طبق قرارداد و تفاهم نامه ای که بین آنها امضاء  می شود هزینه پرداخت می شود و طبق قانون کار و بیمه آنها هم پرداخت می شود.

مدیر آموزش وپرورش بافق در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه زمانی که شما به عنوان مدیرآموزش وپرورش بافق انتخاب شدید عده ای معتقد بودند که  به علت هم راستا نبودن شما با دولت این اداره خوب کار نخواهد کرد و دچار خلل خواهد شد گفت: به هیچ وجه و با هیچ کس مشکلی نداشته و ندارم یعنی از لحاظ ساختار مسئولینی که با حوزه آموزش و پرورش استان وشهرستان در ارتباط هستند هیچگونه مشکلی ندارم چون واقعا جایگاه آموزش و پرورش را جایگاه سیاسی کاری نمی دانم و قسم هم می خورم و به هیچ وجه مگر اینکه کسی حرفی که می زند با دلیل و مستند ارائه کند در انتصاب، عزل، تشویق و تذکر کسی چه زن وچه مرد مورد سیاسی کاری نداشته و ندارم و اگر مشکلی داشته باشم باید کار پیشرفتی نداشته باشد و یه لحظه در کارم قصوری انجام ندادم و ثانیه ای کوتاهی نکردم و اگر در هر دولتی بودم تکلیف من در آموزش وپرورش خیلی فراتر از این است که از کدام جناح باشم و با همین دیدگاه در حال کار هستم.

وی در ادامه افزود: تا زمانی که در این مسئولیت هستم با جان ودل در حال کار هستم و وظیفه خود را انجام می دهم و به معلم بودن خود افتخار می کنم و به خدمت رسانی به جامعه فرهنگیان و اولیا و به هیچ وجه تاثیری در من نداشته است.

رنجبر گفت: بنده در اول دولت تدبیرو امید آمدم و مجموعه مسولین شهر واستان من را تائید کردند و احساسم این است که در وادی های سیاسی بازی نرفتم و نماینده دولت در مجموعه آموزش وپرورش بافق هستم وباید کارم را انجام دهم و هوه همکاران و مسئولین شهرستان با هم همدل هستیم.

این مقام مسئول در خصوص اینکه آیا دانش آموزی معتاد هست یا خیر نیز افزود: دانش آموزمعتاد نداریم ودانش آموزی هم به خاطر مشکلات مالی هم ترک تحصیل نکرده و اگر موردی مشاهده شده پیگیری انجام شد و دوباره به مدرسه بازگشته است و این هم وظیفه ما است. اگر دانش آموزی به خاطر بحث مالی به سمت ترک تحصیل می رود به ما اطلاع رسانی کنند تا مشکلات او را بررسی و هزینه های او را پرداخت تا به تحصیل ادامه دهد و این را هم وظیفه خود می دانیم که مشکلات دانش آموزان را رفع کنیم.

مدیر آموزش و پرورش بافق تصریح کرد: در خصوص شورای صنفی معلمان اقداماتی در دوره قبل صورت گرفت و این دوره هم با پیگیری های نماینده مردم در مجلس یک تشکلی را تشکیل و کارگروه مطالبات فرهنگیان تشکیل شده است و هنوز مجوزی برای دایر شدن این تشکل صادر نشده است. معلم و مدیر نورچشمی از دیدگاه خود ندارم ولی معلم ومدیری که خوب کار کند و جوابگوی مردم باشد برای ما قابل احترام است و به مدیران مدارس هم گفتم که چیزی به نام دانش آموز نورچشمی نداریم که این خیانتی به دانش آموزان دیگر است.

علی اصغر رنجبر در پایان در خصوص زائرسرای این اداره در مشهد بیان داشت: پیگیری چندین ساله ای در این خصوص انجام شد و پیگیری هایی که در خصوص مجوز آن صورت گرفت از وزارتخانه بازدیدی که انجام شد و خواستار تغییر در روند اساسنامه زائر سرا شدند و بندهایی از آن اصلاح و در نهایت به موسسه خیریه امام رئوف تغییر نام پیدا کرد و روند کار اداری تا مرحله تائید نقشه پیشرفت داشته ولی برای شروع به کار مشکلاتی از جمله تائیدیه وزارتخانه را داریم که منتظر پاسخ این وزارتخانه هستیم. ضمن اینکه این مجتمع نیاز است ولی الان بیشتر مدارس شهرستان ضروری است که فضای خوب وتجهیزات کمتری در دبیرستان داریم ومن شخصا عزمم را برای مشکلات داخل شهرستان جذب کردم و این دغدغه اصلی من است. در بافق موردی در خصوص فروش سوال نداشتیم.