شناسه : 36543127
در گفتگو با رزمنده عملیات آزاد سازی خرمشهر:


محمدرضا ابراهیمی گفت: زمانی که جنگ شروع شد هنرجوی هنرستان بودم که با عضویت در بسیج آموزش های رزمی را فراگرفتم و در سال ۶۰ در سن ۱۷سالگی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدم.

به گزارش صبح بافق؛ به بهانه ي آزاد سازي خرمشهر عزيز به سراغ یکی از رزمندگان اين عمليات غرور آفرين رفتيم.
 رزمندگان مخلصي كه در سال 61 با لبيك به نداي خميني كبير در جبهه هاي حق عليه باطل در عمليات بیت المقدس حضور يافتند و همرزم تعدادی از شهداي شهرمان بوده و با خاطرات آنها زندگي مي كنند.
محمدرضا ابراهیمی بافقی متولد سال ۱۳۴۳در بافق است.
زمانی که در تابستان سال۵۹ دشمن بعثی به خاک وطن حمله کرد و تعدادی از شهرهای مرزی را به تصرف خود درآورد مردم غیوروقهرمان ایران اسلامی با تبعیت از فرمان امام خمینی(ره) و ایثارومقاومت توانستند جلوی پیشرفت دشمن را بگیرند.
محمدرضا ابراهیمی گفت: زمانی که جنگ شروع شد هنرجوی هنرستان بودم که با عضویت در بسیج آموزش های رزمی را فراگرفتم و در سال ۶۰ در سن ۱۷سالگی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدم.
وی در ادامه افزود: ابتدا در جبهه جنوب حضور داشتم و سپس به غرب کشور در سومار و تپه های مشرف به شهر نفت شهر که در تصرف دشمن بود اعزام شدم.
این رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس در عملیات های آزادسازی بستان، بیت المقدس، رمضان، خیبر، بدر و منطقه کوشک حضور داشت.
ابراهیمی به حضور رزمندگان بافقی در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر اشاره و بیان داشت: در این عملیات ۴۲نفر از رزمندگان بافقی حضور داشتند که در تیپ های امام حسین(ع)، کربلاو نجف اشرف به این منطقه اعزام که متاسفانه۸نفر شهید  و ۱۵نفر دیگر نیز زخمی شدند.
وی در پاسخ به این سوال که مهم ترین عامل پیروزی رزمندگان در این عملیات چه بود اظهار داشت: مهم ترین عامل تقوا، اخلاص، تبعیت از فرامین ولی فقیه و همدلی نیروهای رزمنده اعم از سپاه، بسیج، ارتش و دعای مردم بود.
وی به خاطره زمان گرفتن شهر از بعثی ها اشاره و بیان داشت: در روز سوم خرداد نیروهای بعث عراق گروهان، گروهان خود را تسلیم رزمندگان ایران کردند و بخاطر اینکه در محاصره بودند آب و غذای کافی نداشتند که رزمندگان اسلام آب و غذای خود را به آنها دادند که این یک صحنه زیبا و سرشار از مهربانی و عطوفت بود.
ابراهیمی در پایان توصیه ای هم به جوانان داشت و تصریح کرد: در زمان جنگ هم این جوانان بودند که با دست خالی ولی با سلاح ایمان و اعتقاد و مقاومت توانستند بر دشمن پیروز شوند و امروز هم جوانان باید با تبعیت از ولایت فقیه  باکارجهادی و اخلاص با این جنگ نرم فرهنگی و اقتصادی که دشمن بر ما تحمیل کرده پیروز و با آتش به اختیار مقابله کنند.

انتهای پیام/ع.ع