شناسه : 36725180
به مناسبت هفته عفاف وحجاب؛


ما در دین خود الگوهای بسیار بزرگی از جمله حضرت فاطمه زهرا(س) را داریم که با عفت و حیا و حجاب خود آنچنان در جامعه خود درخشید که سیرۀ ایشان سیره نساء عالمین قرار گرفت.

به گزارش صبح بافق؛ با نام و یاد خدای متعال که جهان را آفرید و انسان را به عنوان بهترین خلقت خود قرار داد و به خود فتبارک الله احسن الخالقین گفت، خدایی که جمیل است و یحب الجمال!

خداوندی که انسان را آزاد و مختار آفرید و در کنار آن عقل و شرع را به عنوان راهنما قرار داد تا از هر گزندی در مسیر قرب الهی و صراط مستقیم در امان باشد.

روی سخن ما از باب تکلیف شرعی با زنان جامعه است، زنانی که روزی کمربند همت بستند و با دستان خود همسر و فرزندان خود را تقدیم این جامعه اسلامی نمودند تا ما در امنیت کامل باشیم؛ ولی متأسفانه امروزه هجمه های دشمن آنچنان زیاد شده که کانون خانواده را تحت الشعاع قرار داده تا حدی که رابرت مرداک می گوید:« ما باید مادرخانواده ایرانی را به لجن بکشیم» پس مادران، دختران و زنان این مرزو بوم، باید مراقب بوده و فریب سخنان دشمن را نخورند و بدانند آنها دلشان به حال ما نسوخته و نخواهد سوخت! و جدای از عفت و حجاب، غیرت مردان را مورد حمله قرار داده تا جایی که مرد به خود اجازه می دهد همسر شبیه صورت عروسک و ملعبه در ملأ عام حضور پیدا کند.

ما در دین خود الگوهای بسیار بزرگی از جمله حضرت فاطمه زهرا(س) را داریم که با عفت و حیا و حجاب خود آنچنان در جامعه خود درخشید که سیرۀ ایشان سیره نساء عالمین قرار گرفت. حال بر این شدیم تا از مسئولان دلسوز شهرستان بافق که دیار آیت الله شیخ محمدتقی بافقی مبارز بی حجابی است طلب یاری نمائیم تا ما را در امر حجاب بانوان شهر، که روزی حجاب و چادر پوشیدن آنها شهره هر دیاری بود و الآن به دست فراموشی سپرده شده و امنیت را از زنان ما سلب نموده، یاری نماید چرا که در ماده 638 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده:

« هر کس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا(تا74) ضربه شلاق محکوم می گردد. و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا(74) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

تبصره: زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ده روز تا دو ماه و یا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد.»

و جدای از قانون اساسی خداوند متعال در آیه 59 سوره احزاب فرموده:«ای پیامبر! به زنان و دختران و زنان مؤمنان بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند... یُدنینَ عَلیهِنَّ مِن جَلابیبِهِنَّ....» که به حجاب بخصوص حجاب با چادر اشاره شده و در آیه 30 سوره نور خطاب به مردان می گوید:« به مردان مؤمن بگو که چشمان خویش فرو گیرند و خود را نگه دارند...» و در آیه 31 همان سوره به زنان مؤمن می گوید:« نه تنها چشمان خود را فرو بگیرید بلکه زینتهای خود را جز آن مقدار که پیداست و آشکار نکنید و مقنعه های خود را تا گریبان فرو گذارند و زینتهای خود را آشکار نکنند....

وَلیَضرِبنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلی جُیُوبِهِنَّ..» 

بنابراین بیاییم تا با این ادله محکم دینی و قانونی جامعه جمهوری اسلامی ایران قبل از اینکه شهر مملو از فساد و بی حجابی شود تدبیری اندیشیده شود.

          « و من الله التوفیق»