شناسه : 36828903
رئیس شورای شهر بافق:


حسن محمدی گفت: درزمینهٔ مرزهای جغرافیایی، جاده و ... شورای شهر همیشه پیشتاز بوده است و دیگر مسئولین آن را به سرانجام رسانده‌اند.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری اعضای شورای شهر و شهردار بافق در محل شهرداری این شهرستان برگزار شد.

حسن محمدی رئیس شورای شهر در ابتدای این نشست گفت: در رابطه با توسعه نامتوازن شهر دو بحث وجود دارد بحث اول ازنظر رشد منطقه است که باید بر اساس طرح تفضیلی شهر چیزهایی که نیاز یک محله است برسی و توسعه یابد و اینکه بعضی از افراد که می‌گویند اعضای شورای شهر محله گرایی می‌کنند به‌صراحت این صحبت را تکذیب و حتی حاضریم قسم هم بخوریم.

وی در ادامه در خصوص بافت قدیم شهر افزود: متأسفانه بافت قدیم شهر علیرغم اینکه ستاد بازآفرینی طرح قدیم تشکیل‌شده و تحصیلاتی را هم ارائه داده ولی متأسفانه استقبالی نشده است. امکاناتی که در بافت جدید شهر است نمی‌شود در بافت قدیم هم اجرا کرد.

رئیس شورای شهر بافق تصریح کرد: در جلسه‌ای که با استاندار برگزار شد مسئله خوراک معدن مطرح که وی گفت مکاتبات خوبی با معاون اول رئیس‌جمهور داشته و راهکارهایی نیز صورت گرفت وازوی خواسته شد که به صورت‌جلسه سال ۸۵ ورود تا آنومالی‌هایی که از شرکت سنگ‌آهن جداشده را بازگردانیم لذا قرار شد مدارک را ارائه کنیم.

محمدی ادامه داد: متأسفانه طبق قانون شورا هیچ‌گونه اختیار اجرایی ندارد و این بزرگ‌ترین معضل شورا است فقط پیشنهاد و نظارت را شورا بر عهده دارد. مطمئن باشید آنچه بر عهده شورا بوده انجام‌وظیفه کردیم.

رئیس شورای شهر در ادامه به مرزهای جغرافیایی اشاره و بیان داشت: در بحث مرزهای جغرافیایی علیرغم اینکه کارشناسان از منطقه بازدید کردند و تمام مدارک را به آن‌ها ارائه کردیم، ولی متأسفانه نمی‌خواهند بپذیرند اتفاقی افتاده و اردکان مرزهای بافق را غصب کرده است و در این شرایطی که شهر به‌شدت نیاز به خوراک دارد آنومالی‌ها جدا و به سمت اردکان رفته است.

محمدی در پاسخ به این سؤال که کدام معادن شهرستان عوارض می‌دهند نیز اظهار داشت: شرکت سنگ‌آهن با توافقاتی که انجام‌شده عوارض را پرداخت می‌کند. فلات مرکزی تا حدودی پرداخت کرده است. متأسفانه معدن کوشک تا امروز علیرغم پیگیری‌هایی که شده عوارضی پرداخت نکرده است. معدن بیشه در طبق پیگیری‌هایی که انجام‌شده مجوز آن تمدید نخواهد شد اما در رابطه با دو درصد اعلام می‌کنند که درآمدی نداشته است.

رئیس شورای شهر بافق در پایان گفت: درزمینهٔ مرزهای جغرافیایی، جاده و ... شورای شهر همیشه پیشتاز بوده است و دیگر مسئولین آن را به سرانجام رسانده‌اند. ما در انجام‌وظیفه خود هیچ‌گاه کم‌کاری نکرده و نخواهیم کرد و هر جا احساس کنیم نمی‌گذارند یا نمی‌توانیم پیشروی کنیم و قرار است حق شهر ضایع شود حتماً به مردم اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/ع.ع


یادداشت یادداشت