شناسه : 35230049
خطیب جمعه بافق:


حجت الاسلام سلیمانی گفت: فته گذشته تماس گرفتند و گفتند 10 کیلومتر جاده باقی مانده که 5کیلومتر آن در هفته دولت افتتاح خواهد شد ماهم به مردم اعلام کردیم ولی دروغ گفتند ما هم اشتباه کردیم به مردم گفتیم و دیگر هم نمی گوئیم و این 5کیلومتر هم افتتاح نشد.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی  امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق به قیام مردم تهران در روز 17شهریور ماه در میدان ژاله اشاره کرد وگفت: مردم در این روزبرای دفاع از حریم امامت و ولایت قیام که مزدوران شاه آنها را به گلوله و عده ای را شهید کردند که این قیام باعث سرنگونی نظام شاهنشاهی واستقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

وی در ادامه افزود: مشکلاتی که در کشور است مشکل معیشتی و گرانی است. افرادی که درآمد کمتری دارند فشار زیادی به زندگی آنها وارد شده است. مشکل دوم هم چالش هایی هست که به وجود می آید. از شورای تامین می خواهم این حرکت هایی که از اول سال تا امروز رخ داده است را با قاطعیت بررسی کنند.

سلیمانی به اتفاقات هفته گذشته بافق نیز اشاره و تصریح کرد: هفته گذشته چند نفر را چاقوزدند، نیروی انتظامی وشورای تامین باید تلاش کنند و این عوامل را دستگیر وبا قاطعیت برخورد کنند. بافق یک شهری بوده که امنیت داشته و چرا باید این کارها را انجام دهند؟ این مسائل، مسائلی است که امنیت را خدشه دار می کند و شورای تامین و نیروهای اطلاعاتی وامنیتی باید این موضوعات را بررسی تا امنیت مردم نباید خدشه دارشود.

امام جمعه بافق در خصوص جاده بافق- یزد نیز افزود: هفته گذشته تماس گرفتند و گفتند 10 کیلومتر جاده باقی مانده که 5کیلومتر آن در هفته دولت افتتاح خواهد شد ماهم به مردم اعلام کردیم ولی دروغ گفتند ما هم اشتباه کردیم به مردم گفتیم و دیگر هم نمی گوئیم و این 5کیلومتر هم افتتاح نشد و امیدواریم این کار زوتر انجام تا مشکلی برای مردم به وجود نیاید و مردم صدمه نبینندو زمینه را برای ایجاد چالش دشمن در همه زمینه ها فراهم نکنیم.

سلیمانی ادامه داد: با مردم شفاف باشید  چون مردم از شفاف گفتن نگران نیستند نگرانی از موقعی است که یک حرفی را می زنیم و بعد اثری ندارد و دشمن از این موقعیت ها استفاده خواهد کرد.

امام جمعه بافق در پایان افزود: 36رسانه خارجی برعلیه جمهوری اسلامی ایران در حال ایجاد چالش هستند. هرگز مردم را مایوس نکنیم و به آنها امید بدهیم.

رحلت آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران، شهادت آیت الله مدنی از شهدای محراب، پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در جشن عاطفه ها از دیگر مواردی بود که امام جمعه بافق در خطبه دوم به آن اشاره کرد.