شناسه : 35842755
رئیس اتحادیه لوازم خانگی بافق:


محمدرضا محمودی گفت: طبق بازرسی هایی که در شهرستان بافق صورت گرفت هیچ احتکاری در حوزه لوازم خانگی صورت نگرفته است.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا محمودی رئیس اتحادیه لوازم خانگی بافق گفت: در حوزه لوازم خانگی مسائلی است که مربوط به کل کشور می شود و متاسفانه در کل بازار این بی نظمی  ایجاد شده و اگر دولت تدابیری اندیشیده بود وضعیت فعلی به وجود نمی‌آمد.

وی در ادامه افزود: دراین 7 ماه بازار آرامش نداشته و قیمت ها روز به تغییر و در این بین افراد سودجو هم به دنبال منافع شخصی خود بوده و احتکار کرده اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بافق اظهار داشت: طبق بازرسی هایی که در شهرستان بافق صورت گرفت هیچ احتکاری در حوزه لوازم خانگی  صورت نگرفته است.

محمودی در ادامه در خصوص پلمپ شدن  انبار غلامعلی پور نیز بیان داشت: این انبار ظن به احتکار بود و پلمپ شد، با بررسی هایی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم احتکاری صورت نگرفته است. احتکار زمانی اتفاق می افتد که اجناس در معرض دید عموم نباشد. با بازرسی  که از مغازه وی داشتیم برخی از کالاهایی که در مغازه موجود بود در انبار نبود و نمونه کالاهایی که در انبار وجود داشت در حال عرضه و برچسب قیمت هم داشتند که قیمت ها با فاکتور مطابقت  و هیچ گران‌فروشی رخ نداده  بود.

وی در پاسخ به این سوال که در این چند ماه چند درصد لوازم خانگی افزایش قیمت داشته نیز تصریح کرد: اگر در کل بخواهیم حساب کنیم به طور متوسط حدود 70 تا 80 درصد گران شده است.

محمودی ادامه داد: دولت باید شرایط ارزانی کالا را محیا کند و همه چیز به قیمت دلار 4200 عرضه گردد. اگر دولت تولید کننده و وارد کننده مواداولیه صنایع را حمایت کند و دلار باقیمت پایین در اختیارشان بگذارد قیمت ها کاهش می‌یابد وگرنه مردم به فکر کالای ارزان نباشند.

معاون اتاق اصناف شهرستان به حوزه نظارت و بازرسی اشاره و افزود: در این زمینه هیچگونه شکایت مردمی نداشتیم و بازرسی ها هم مرتب انجام شده است. درطول یک ماه گذشته تقریبا از همه اتحادیه های لوازم خانگی بازرسی انجام و تخلف آنچنانی دیده نشده و فقط در حد تذکر بوده است.

محمودی در پایان این گفتگو توصیه ای هم به مردم داشت و گفت: با سابقه 40 ساله ای که در بازار دارم و چند سالی را که در اتحادیه بودم به مردم توصیه میکنم که صبر کنند و در این آشفته بازار خرید نکنند تا زودتر به نتیجه برسیم اگر مردم در اوایل گرانی به سمت بازار هجوم نمی‌آوردند بازار زودتر به ثبات میرسید.

انتهای پیام/