شناسه : 35858096
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:


نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ما رابطه و سلیقه در تصمیم‌گیری‌ها مؤثر است و هرکسی به قدرت نزدیک‌تر باشد اعتبار بیشتری دریافت کرده و امورش زودتر انجام می‌شود.

به گزارش صبح بافق؛ نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشکده پیراپزشکی شهرستان و بازدید از بخش‌های مختلف آن، با دانشجویان دیدار و گفتگو کرد.

ی دانشجویان را آینده‌سازان و افرادی دانست که مقدرات کشور در دست آنان است و گفت: معضل محرومیت و بعضی عقب‌ماندگی‌ها مختص ابرکوه نبوده و بسیاری از مناطق چنین وضعیتی دارند و نابرابری‌های اجتماعی و فاصله‌های طبقاتی وجود دارد.

 صباغیان تأکید کرد: مهم‌ترین مسئله این است که در کشور ما چیزی به نام قانون حاکم نیست و این سلایق است که تصمیم می‌گیرد. سلیقه هم اصولاً نظر کارشناسی را کنار گذاشته و رابطه‌ها را ترجیح می‌دهد و در نتیجه قانون به نفع قشر خاصی نوشته می‌شود.

وی اضافه کرد: دلیل ضعف اجرای قانون این است که وقتی قرار است قانونی در کشور اجرا شود و یا دستوری صادر می‌شود، باید هزاران دست‌انداز سفارش فلان مسئول یا پارتی پیدا کردن فلان مسئول دیگر را پشت سر بگذارد، لذا به همین دلیل است که چنین قانون یا دستوری کاری از پیش نمی‌برد.

هرکسی به قدرت نزدیک‌تر باشد اعتبار بیشتری می‌گیرد

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نتیجه این نوع اجرای قانون چنین می‌شود که هرکسی به قدرت نزدیک‌تر باشد اعتبار بیشتری دریافت کرده و امورش زودتر انجام می‌شود.

صباغیان با اشاره به اینکه ریشه همه مشکلات در مجلس است، عنوان کرد: وظیفه نماینده قانون‌گذاری و نظارت است، حال اگر در کشور نظارت انجام نمی‌شود و یا قانونی درست اجرا نمی‌شود، به ضعف مجلس برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان نمی‌دانند قانون چیست و در فاز دیگری حرکت می‌کنند، افزود: وقتی من به‌عنوان نماینده قول دهم که فلان خیابان و فلان راه را آسفالت می‌کنم، مردم نیز به همین راضی می‌شوند و دیگر از نماینده تصویب و یا اصلاح قانون را مطالبه نمی‌کنند.

نمایندگان از وظیفه نظارت و قانون‌گذاری منحرف‌شده‌اند

نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشکل امروز کشور ما عدم نظارت است، اذعان کرد: پرسش و درخواست از نماینده برای حرکت در مسیر وظیفه واقعی خود، او را مجبور به حرکت در مسیر قانون‌گذاری و نظارت می‌کند.

صباغیان ابراز کرد: برای اینکه نماینده بتواند از حق‌وحقوق مردم دفاع کند، هیچ قدرتی نمی‌تواند او را عزل و یا محاکمه کند، ضمن اینکه حق اظهارنظر در تمام امور داخلی و خارجی را نیز دارد.

منبع: خبرگزاری فارس