شناسه : 34029364


حجت الاسلام سلیمانی گفت: اسلام مخالف گردش نیست ولی حرکتی انجام نشود که قلب دختر حضرت زهرا(س) به جوش آید. حضرت زینب اسوه صبر و مقاومت و ولایتمدار است و کسی است که عاشورا در مسیر راه قیام امام حسین را زنده کرد

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق ضمن تبریک 13رجب ولادت حضرت علی(ع)گفت:‌ حضرت علی(ع) یک جایگاه ویژه ای پیش خدا و پیغمبر و امت دارد ودربهترین مکان به دنیا آمد و در تمام عمرش مدافع ولایت و امامت بود.

وی در ادامه افزود: امیرمومنان کسی است که به جای پیغمبر می خوابد و به گفته رسول اکرم(ص)  امانتی که در اختیار پیغمبر بود به صاحبانش  رد می کند. وی اسوه تقوا وعدالت است و کسی بود  توانست حکومت اسلامی و واقعی را در مدت کوتاهی پیاده کند.

سلیمانی تصریح کرد: حب و دوستی علی سپر است واگر ما افکار و اندیشه و خط سیر حکومتی علی(ع) را پیاده کردیم ما شامل دوستی علی هستیم و این عشق وعلاقه سپری است در عرصه قیامت است و او  جانشین پیغمبر و میزان عدل و عمل است ودر عرصه قیامت بهشت و جهنم در اختیار علی(ع) است.

خطیب جمعه بافق به روز12فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره و بیان داشت: در این روز یک حرکتی که توسط مردم ایران انجام گرفت ودر هیچ کجای این جهان سابقه نداشته که بیش از نود درصد مردمش به نظام رای دهند و مردم ایران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رای دادند و این کشور را به عنوان یک حکومت اسلامی پذیرفتند. از عمر این انقلاب 40سال گذشت و در مقابل تمام مشکلاتی که استکبار جهانی در طول تاریخ برای نظام ما انجام داده توانست موقعیت عظیمی را در جهانی پیدا کند.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه به روز13فروردین روز شهادت حضرت زینب(س) اشاره و اظهار داشت: اسلام مخالف گردش نیست ولی حرکتی انجام نشود که قلب دختر حضرت زهرا(س) به جوش آید. حضرت زینب اسوه صبر و مقاومت و ولایتمدار است و کسی است که عاشورا در مسیر راه قیام امام حسین را زنده کرد.

امام جمعه بافق تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این 10سال گذشته آنچه را به عنوان شعارسال مطرح کردند بر محور اقتصاد بوده و امسال هم حمایت از کالای داخلی است. ما خیلی از کالاها را در داخل تولید و وارد بازار کردیم و به کشورهای همسایه هم صادر می کنیم.

سلیمانی ادامه داد: ما باید در این راستا چند محور را مد نظر قرار دهیم، دولتمردان باید به طور قاطع جلوی قاچاق کالا را بگیرند، کسانی که تولید دارند سعی کنند از لحاظ استاندار تولید خود را با کیفیت بهتری تولید کنند تا بتواند با کالای خارجی رقابت کنند و در برابر آنها شکست نخورند.

امام جمعه بافق در پایان گفت: ما نباید دیدمان به دیگران باشد و یک کشور مستقلی هستیم و زیر بار احدی نخواهیم رفت و باید تولید ومصرف ما هم از کالای داخلی باشد تا تولید کنندگان بهترین محصول را تولید  و کارگر ما هم مشغول به کار باشد و کارخانه ای هم تعطیل نشود ومردم هم فکر واندیشه آنها به جنس خارجی نباشد.

انتهای پیام/