شناسه : 34068183


فرماندار بافق با همراهی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید محمد باقی زاده به دیدار مدیر کل ارشاد اسلامی یزد رفتند.

به گزارش صبح بافق به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق؛ فرماندار بافق با همراهی رئیس  فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید محمد باقی زاده به دیدار مدیر کل ارشاد اسلامی یزد رفتند.

در ابتدای این دیدار که در نهمین روز از سال جدید در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد انجام شد، محمد زاده رحمانی فرماندار بافق ضمن تبریک سال نو و انتصاب مجید جوادیان زاده به این سمت گفت: شهرستان بافق از ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنر برخوردار است و خوشبختانه گام های مثبتی در شهرستان برداشته شده که یکی از اتفاقات خوب می تواند همکاری و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد در ساخت آرامگاه وحشی بافقی در زادگاه این شاعر نامی باشد و امیدواریم در زمان کوتاهی مقدمات  انجام آن فراهم شود.

در ادامه این نشست دکتر حسین ارجمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق گفت: خوشبختانه مسئولان شهرستان دارای دیدگاه مشترکی در حوزه  فرهنگ و هنر هستند و این تفاهم و اشتراک نظر فرصتی هست که برای مسئولین و مردم بافق  فراهم شده تا نهایت بهره و استفاده از این امکان داشته باشیم.

سید محمد باقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بافق نیز ضمن تبریک سال نو و آرزوی سال پر نشاط برای اهالی فرهنگ و هنر عنوان کرد: شورای شهر و مجموعه شهرداری بافق آمادگی لازم را دارد که در تمام زمینه های فرهنگی و هنری  با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند و خوشبختانه برنامه های فرهنگی متعددی نیز از سوی مجموعه شهرداری برگزار شده که مورد رضایت و اقبال شایسته مردم قرار گرفته است.

در پایان این دیدار مجیدجوادیان زاده با خیرمقدم و تبریک متقابل سال جدید گفت: در استان یزد دو شخصیت فرهنگی و علمی  مورد غفلت واقع شده اند یکی ابوالفضل رشید الدین میبدی مفسر قرآن در نیمه اول قرن ششم و صاحب تفسیر «کشف الاسرار و عدة الابرار» و دیگری کمال الدین محمد وحشی بافقی که از شاعران نامدار سده دهم هجری است .

وی تاکید کرد:  برای اعتلای فرهنگ ناب اسلامی و رشد و توسعه ادب فارسی می بایست به این بزرگان بیشتر بها داه شود و با مطالعه آثار گرانبها و بزرگداشت مقام و منزلت آنها  از این سرمایه ها و گنجینه های ادبی و علمی بهره مند شد .

همچنین در این جلسه مشکلات اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بافق در زمینه کمبود نیرو و اعتبارات ناکافی مطرح شد و  جوادیان زاده قول مساعدت داد که در صورت امکان این مشکلات را مرتفع سازد.