شناسه : 36080862
به مناسبت دهه مبارک فجر؛


به مناسبت دهه مبارک فجر وچهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی فرماندار بافق به همراه جمعی از مسئولین وروسای ادارت با حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت دهه مبارک فجر وچهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی، زاده رحمانی فرماندار بافق، پورامینی بخشدار بخش مرکزی، شهردار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین وروسای ادارات شهرستان با حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه دیدار کردند.

فرماندار بافق در ابتدای این دیدار گفت: در دهه فجر امسال 71 پروژه با اعتبار 143میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد. پروژه هایی را در نوبت کلنگ زنی وآغاز عملیات عمرانی قرار می دهیم که هم اعتبار برای آن پیش بینی شده باشد و هم طی برنامه زمان بندی مشخص به پایان برسد.

وی در ادامه افزود: بزرگراه بافق- یزد، تعریض وبهسازی جاده ها، آغاز عملیات گازرسانی به دهستان کوشک از مهم ترین پروژهای شهرستان در دهه فجر افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

در ادامه پورامینی بخشدار بخش مرکزی اظهار داشت: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجرسال جاری در تمام زمینه ها در بخش مرکزی فعالیت هایی انجام شد. در بخش عمرانی حدود 3هزار متر مربع سنگ فرش برای جداسازی بعضی از روستاها از آسفالت با توجه به شرایط اقلیمی روستاها انجام شده، همچنین 6هزار متر مربع آسفالت داخل معابر روستا، ، 23هزار متر مربع آسفالت راههای روستایی و احداث وبهسازی جاده های روستایی 20 هزار متر انجام شده است.

وی در ادامه بیان داشت: با اعتبار بالغ بر 600 میلیون ریال احداث سد در منطقه شادکام، افتتاح 4 واحد بوم گردی، مرمت سه باب مدرسه روستائی وبرق رسانی به روستاهای فاقد برق را خواهیم داشت.

پورامینی به تسهیلات در حوزه اشتغال اشاره و اظهارداشت: 74طرح اشتغالزایی معرفی و 32 طرح هم تسهیلات به آنها تعلق گرفته است همچنین از معادنی که در منطقه وجود دارد بازدید و مشکلات آنها رصد و در حال پیگیری است.

در پایان این مراسم حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر افزود: انقلاب ما زمانی پیروز شد که ایثارو فداکاری هایی را شخصیت های اجتماعی، سیاسی واجتماعی در این کشور انجام دادند. افرادی را داشتیم که در زندان شکنجه شدند و برای اهداف اسلام مبارزه کردند.

وی در ادامه گفت: اگر تاریخ انقلاب را مرور کنیم حدود 80 نفر از علما تبعید و بعضی هم به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام سلیمانی خطاب به شهردار گفت: بعضی از بلوارها را در اولویت قرار دهید از جمله جاده باقرآباد که دید کافی در شب ندارد و مشکلی برای مردم پیش نیاید.

امام جمعه بافق در پایان گفت: کاری که در نظام ما انجام شد افراد محرومی که جایی بیمه نبودند بیمه شدند وامروز 700 هزار نفر افراد محروم بیمه شدند.

انتهای پیام/ع.ع