شناسه : 36865251
فرمانده انتظامی بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه:


فرمانده انتظامی شهرستان بافق در جمع اصحاب رسانه شهرستان بیان داشت: به دلیل گسترش فضای مجازی و سرعت انتقال و درج اخبار در این فضا، رسانه‌ای که هنر رقابت کردن داشته باشد موفق‌تر است.

به گزارش صبح بافق؛ سرهنگ محمد کمالی فرمانده انتظامی شهرستان بافق در جمع اصحاب رسانه شهرستان، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی رسانه در درج اخبار و گزارش های انتظامی بیان داست: اصحاب رسانه پل ارتباطی میان مردم و پلیس هستند که اخبار و رویدادهای شهرستان را به‌موقع منعکس می‌کنند و هنر رسانه این است که واقعیت را نشان دهد و رسانه‌ای که هنر رقابت کردن را داشته باشد موفق‌تر است.

سرهنگ کمالی با اشاره به‌سرعت گسترش اخبار و گزارش‌ها در فضای مجازی، تصریح کرد: فضای مجازی و سرعت انتقال اخبار در این فضا باعث شده که شهر و کشور را به‌مثابه دهکده‌ای بدانیم که بلافاصله اخبار بعد از وقوع در این فضا منتشر و همگان از آن مطلع می‌شوند.

وی در ادامه پیرامون آسیب‌ها و معضلات اجتماعی سطح شهر ازجمله رها کردن موتورسیکلت‌های فاقد پلاک و فاقد تجهیزات که این خود عاملی برای سرقت است و همچنین سرقت احشام، دور کردن افراد در خیابان‌ها در شب‌هنگام و غیره مطالبی بیان و افزود: از مردم انتظار می‌رود بیشترین همکاری را با پلیس داشته باشند و هشدارهای پلیسی را در همه زمینه‌ها اعم از ترافیکی، سرقت‌ها و غیره جدی بگیرند تا در دام سودجویان گرفتار نشوند.

وی با اشاره به اینکه درمجموع امنیت بافق خوب است، افزود: در بافق سرقت‌های خشن نداریم ولیکن در مورد پاتوق‌های شبانه باید فرهنگ‌سازی شود و خانواده‌ها نیز به این موضوع حساسیت نشان دهند؛ زیرا پاتوق‌ها محلی برای ایجاد معضلات اجتماعی شده است.

وی با اشاره به دستگیری بیش از ۷۰ نفر سارق از ابتدای سال تاکنون، تصریح کرد: ۲۰ درصد سارقان دستگیرشده بومی هستند و شهروندان باید هرگونه موارد مشکوک را به پلیس گزارش دهند.

فرمانده انتظامی بافق در پایان بیان داشت: شهروندان باید بدانند افرادی که تصادف می‌نمایند در صورت بیمه نبودن وسیله نقلیه آن‌ها، اگر به بیمارستان اعزام شوند باید هزینه درمان را آزاد پرداخت نمایند لذا می‌طلبد شهروندان نسبت به بیمه وسیله نقلیه خود اقدام نمایند.

پایگاه خبری پلیس


یادداشت یادداشت