شناسه : 36624118
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:


محمدرضا صباغیان بافقی با حمایت از مواضع رهبر حکیم انقلاب، راهکار عبور از بحران‌ها و پیروزی نهایی ملت ایران را ایستادگی بر منطق مقاومت دانست

به گزارش صبح بافق؛ رهبر معظم انقلاب در مراسم گرامیداشت سی‌امین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام راحل و با حضور عموم مردم برگزار شد، به تبیین مفهوم مقاومت ضرورت ایستادگی ملت برابر زورگویی‌ قدرت‌های دنیا پرداختند. جان کلام ایشان این بود که مقاومت راه منطقی، عقلانی و فطری هر ملتی در برابر زورگویی و گردن کلفتی قدرتهاست.

محمدرضا صباغیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مقاومت گفت: موضوع مقاومت و ایستادگی مربوط به یک زمان و موضوع خاصی نیست بلکه در همه امور و زمان‌ها وجود داشته و هر فرد و ملتی که بتواند مقاومت کند و صبور باشد موفق خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکید مقاوم معظم رهبری نیز بر موضوع مقاومت نیز به همین دلیل است که اگر مقاومت کنیم به نتیجه می رسیم خصوصا این که امروز امریکا با افزایش و تشدید تحریم ها دشمنی  خود را بیشتر نشان داده است.

صباغیان با تشریح دشمنی آمریکا تصریح کرد: در شرایطی قرار داریم که دو راه پیش روی کشور قرار دارد یکی آن که تسلیم شویم و دیگری مقاومت و ایستادگی است تا از این گردنه عبور کنیم. تا به حال در این 40 سال انقلاب ملت ایران نشان داده است که هر زمانی که مقاومت کرده به نتیجه دلخواه خود رسیده و هر جا کوتاه آمده و تسلیم شده از همان جا ضربه خورده است.

وی با اشاره به عواقب و نتایج تسلیم شدن در برابر دشمن گفت: در قضیه برجام هر خواسته ای که دشمن داشت را به نوعی پذیرفتیم و حتی اجرایی کردیم اما طرف‌های مذاکره به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند. در واقع  برای این که قرارداد و توافقی کنیم از هول حلیم در دیگ افتادیم.

صباغیان ادامه داد: در برجام امتیازاتی را دادیم به خیال این که دشمن راضی می‌شود در صورتی که دشمن با اساس کشور مخالف است و حتی او را جری‌تر کرد که می‌تواند با اعمال فشار و تحریم‌ها امتیاز بیشتری بگیرد. اکنون نیز بر همین اساس سیاست های خود را دنبال می کند اما  این دفعه باید با مقاومت به دشمن فهماند که شرایط به گونه ای دیگر است و مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.

وی با بیان این که مذاکره با آمریکا همان گونه که رهبری نیز متذکر شده اند سم است گفت: کشور با مقاومت و ایستادگی به نتیجه خواهد رسید و همزمان با آن در داخل کشور نیز باید با برنامه و قانونمند کردن امور، کشور را اداره کرد و با مفاسد برخورد شود تا نتیجه واقعی مقاومت حاصل شود.

انتهای پیام/


یادداشت یادداشت