شناسه : 35024591
صباغیان بافقی تشریح کرد:


عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: یک بار طرح اصلاح قانون احزاب با قید دو فوریت در صحن مطرح شد که فوریت آن رای لازم را کسب نکرد و تا آخر دوره دهم نوبت به بررسی طرح اصلاح قانون احزاب نمی‌رسد.

به گزارش صبح بافق به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا صباغیان نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی در  خصوص طرح اصلاح قانون احزاب، اظهار داشت: اکنون طرح اصلاح قانون احزاب در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور قرار دارد و مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک بار این طرح با قید دو فوریت در صحن مطرح شد که فوریت آن رای لازم را کسب نکرد.

انتقاد از برنامه ریزی برای بررسی قانون احزاب به صورت عادی در صحن علنی

وی افزود: اگر قرار بر این باشد که طرح اصلاح قانون احزاب به صورت عادی در دستور کار صحن قرار گیرد، تا آخر این دوره از مجلس شورای اسلامی نیز نوبت رسیدگی به این طرح در صحن مجلس فرانمی‌‍رسد.

حذف تشکل های صنفی در قانون فعلی احزاب

صباغیان بافقی با بیان اینکه اصلاحاتی را برای قانون احزاب در نظر گرفته ایم، ادامه داد: در قانون فعلی تشکل‌های صنفی حذف شده‌اند و دوباره دیده شده که کمیسیون ماده 10 احزب مجوز فعالیت را بدهد.

نظرسنجی از اکثریت احزاب کشور در روند اصلاح قانون احزاب

نماینده مردم بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نوعی هدف اصلاح قانون احزاب این است که احزاب قدرتمند شوند، گفت: در جریان اصلاح قانون احزاب تلاش شد تا نظرات احزاب دیده شود، کلیه احزاب کشور دعوت شدند و نظرات خود را بیان کردند و این اصلاح همراه با پیشنهاد احزاب بوده است./

انتهای پیام/