شناسه : 36159466


رضا رحمانی وزیر صمت به همراه استاندار یزد وهیئت همراه با حضور در بافق از صنایع جوارمعدنی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش صبح بافق؛ رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت به همراه طالبی استاندار، صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسامی، موسوی بیوکی نماینده مردم یزد  در مجلس و هیئت همراه به منظور بازدید از معدن چغارت سنگ آهن، کارخانه در حال احداث پنج میلیون تنی گندله سه چاهون، پروژه‌های در دست اقدام و مجتمع معدنی فولاد وارد  شهرستان بافق شد.

رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در این سفر از معدن چغارت که دارای ذخیره ۱۷۷.۲ میلیون تنی شامل ۱۰۷ میلیون تن B.F و ۷۰.۲ میلیون تن سنگ آهن پر فسفر و کم عیار است بازدید می‌کند.

بازدید از مجتمع گندله سازی بافق 

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین به ازمعدن چغارت سنگ آهن، کارخانه در حال احداث پنج میلیون تنی سه چاهون، پروژه‌های در دست اقدام و مجتمع معدنی فولاد وارد  این شهرستان بازدید کرد.

مجتمع گندله سازی بافق برای تولید پنج میلیون تن گندله قابل مصرف در صنایع تولید آهن به روش احیاء مستقیم میدرکس و با در نظر گرفتن ۳۰۰ روز کاری به منظور تامین خوراک اولیه فرایند احیا در نظر گرفته شده است.

این کارخانه در مجاورت معدن سنگ آهن چغارت، واقع در ۱۳ کیلومتری شمال شهرستان بافق می‌باشد.

 

معدن چغارت در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی شهر بافق و در ۱۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد و ۷۵ کیلومتری جنوب غربی شهر بهاباد و در حاشیه کویر قرار دارد.

عکس/ع.ع