شناسه : 36605610
یادداشت؛


انقلاب یعنی مطالبه مردم ، و مسئولین یعنی نوکران مردم این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای این تشکیل نشده که یه عده مسئول باشند و طلبکار و منت گذار بر مردم که ما برای شما کار می کنیم.

به گزارش صبح بافق؛

شرط پاسداری از نظام مطالبه گری است

بسم الله الرحمن الرحیم
و بيشتر آنها، جز از گمان (و پندارهاى بی اساس)، پيروى نمی کنند؛ (در حالى كه) گمان، هرگز انسان را از حقّ بی نیاز نمی سازد (و به حق نمی رساند)! به يقين، خداوند از آنچه انجام می دهند، آگاه است!  : آیه شریفه 36 از سوره مبارکه يونس

اسلام از همه چيز عزيزتر است. پيغمبر اسلام و تمام ذرّيه او و تمام پيروان او، اينها همه دنبال اين بودند كه اسلام را نگه دارند. اسلام امانت خداست؛ امانتي است از جانب خدا. پيغمبر اسلام مكلف است كه اين امانت را حفظ كند و از روزي كه اين امانت را به دست او دادند تا روزي كه رحلت فرمودند، در تمام اوقات، دنبال همين مقصد بود و هيچ روزي و هيچ آني يك سستي- نعوذ باللَّه- به خودش راه نمي‏ داد. اولياي ما هم همه اين طور بودند. پيروان پيغمبر بايد اين جور باشند.
امام خميني قدس سره شریف(صحيفه امام ج15ص9)

باسلام خدمت همه هموطنان عزیز بدون مقدمه عرض کنم باید همگی بحث مطالبه گری را در خود ایجاد کنیم انقلاب یعنی مطالبه مردم ، و مسئولین یعنی نوکران مردم این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای این تشکیل نشده که یه عده مسئول باشند و طلبکار و منت گذار بر مردم که ما برای شما کار می کنیم. (می شد از کلمه خدمتگذار بجای نوکر استفاده کرد اما نوکر برای کسانیکه فعالیتشان بجای رضای خدا ، نفس خودشان است سنگین است.) پس هر مسئول وظیفه دارد و باید جوابگو باشد از نقد و انتقاد واهمه نداشته باشد متاسفانه بعضی از مسئولین از رده های بالا گرفته تا پایین تحمل نقد را ندارند و بجای معذرت خواهی و اصلاح خود دست به فرافکنی و استفاده از ادبیات خاص چون " فرد خاص، عوام فریبی، هدایت شده، تخریب و..." می زنند که این از دو حالت خارج نیست یا توانایی مسئولیت را نداریم و دیگران را مقصر جلوه می دهیم یا خائن هستیم و دوست داریم اتحاد و همبستگی را از بین برده و به شهرت یا ثروت خود بیفزاییم.
لذا اگر اهل نماز جمعه باشیم یه نصحیت هر هفته به گوشمان آشناست " رعایت تقوا"
و تقوای مسئول یعنی حداکثر توان برای انجام مسئولیت و اگر توانایی نداریم یا در حد ما نیست یا شخصی واجد شرایط تر از ما وجود دارد یا کهولت سن داریم و نمی توانیم وقت بگذاریم پس استعفای خود را اعلام و در سنگری دیگر به خدمت رسانی مشغول شویم.
و در پایان همیشه توجه داشته باشیم حرف قشنگ زدن آسان است اما عمل است که ملاک واقع می شود و ما هيچ كنترلي بر انسان هاي ديگر نداريم. و تنها مي توانيم از طريق اعمالمان بر آنها تاثير بگذاريم. آنها به صورت مستقيم تحت كنترل ما نيستند و تنها اعمالمان تحت كنترل ما هستند.
وهمیشه قبل از توجه به کلماتی چون # آقازاده،# قانون مند،# رانت ،# فرد خاص،# عوام فریبی،# هدایت شده،# تخریب و غیره به اصل ماجرا توجه کنیم و گول بازی کلمات را نخوریم و هر مسئول اعم از ریس جمهور، وزیر، فرماندار، قوه قضاییه ، نماینده ، رییس اداره و کارمند دولت باید به قانون پایبند و برای حفظ و پاسداری از نظام تمام تلاش خود را انجام دهند و جوابگوی مردم باشند.
ومن الله توفیق

محمدمهدی فتوحی بافقی