شناسه : 35607262


حداث یکی از بزرگترین زیستگاه های حیات وحش کشور به مساحت 110 هکتار در مجموعه تفرجگاه آبشار بافق آغاز شد.

به گزارش صبح بافق؛ سید علی نوروززاده شهردار بافق گفت: عملیات اجرایی طرح یاد شده که با فنس کشی محدوده در سال گذشته انجام شده بود با طراحی مسیرهای عبور و شروع جداسازی مناطق تفکیک شده برای هرگونه از حیوانات در دست اقدام است.
وی افزود: این زیستگاه با توجه به رویکرد های نوین در نگهداری حیوانات طوری طراحی شده که گونه های جانوری حداکثر آزادی و آرامش را در محیط اطراف خود داشته باشند.
شهردار بافق اضافه کرد: همچنین بازدید کنندگان از حیوانات از داخل مسیرهای محصور و نیز از فراز قله زیبای مجموعه تفرجگاه آبشار بافق می توانند مناظر بکر و طبیعی و گردش  آرام حیوانات را در فضایی شاد و مفرح  به تماشا بنشینند.
نوروززاده ، ساخت آبشخورها در فضای نگهداری، آبرسانی و ایجا د فضای سبز، مسیر های دسترسی و خدماتی را از دیگر مواردی خواند که در این زیستگاه اجرایی می شود.
ویخاطر نشان کرد: در مرحله اول گونه های اهلی و بومی و در مراحل بعدی گونه های وحشی رها سازی و نگهداری می شوند.
شهردار بافق، ساخت زیستگاه حیات وحش را اقدام موثر درحفظ و نگهداری گونه های جانوری عنوان و ابراز امیدواری کرد: این زیستگاه به مرکز تحقیقات دانش پژوهان برای سازگاری گونه های مختلف با محیط و شرایط اقلیمی بافق به منظور پیشگیری از بیماری ها ، مرگ و میر و جلوگیری از انقراض آنها تبدیل شود.
وی، تنوع زیستی در پایداری و چرخه غذایی حیات وحش و همچنین ترویج فرهنگ حمایت از حیوانات در بین مردم ، احیا گونه های در معرض انقراض ، حفاظت از گونه های جانوری و نیز تکمیل مولفه های گردشگری مجموعه تفرجگاه آبشار و شهرستان بافق را از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد.
نوروززاده برآورد اجرای طرح ساخت زیستگاه حیات وحش تفرجگاه آبشار بافق را در فاز اول  هفت  میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این رقم از محل اعتبارات عمران شهرداری تامین و پرداخت می شود.

منبع:  روابط عمومی شهرداری بافق