شناسه : 37367097
یادداشت؛


جناب آقای صباغیان نماینده محترم حوزه انتخابیه مهریز، ابرکوه، خاتم، بهاباد و بافق؛ همانطور که می دانید در دوره قبلی انتخابات مجلس برای رسیدن صدای بخشی از جامعه که هرگز شنیده نشده بود از شما حمایت کردیم تا صدای این بخش از جامعه باشید و پس از آن بدون هیچ سهم خواهی عملکرد شما را به نظاره نشستیم....

صبح بافق؛

شورای نگهبان باعث و بانی مجلس ناکارآمد!؟
جناب آقای صباغیان نماینده محترم حوزه انتخابیه مهریز، ابرکوه، خاتم، بهاباد و بافق
سلام علیکم
همانطور که می دانید در دوره قبلی انتخابات مجلس برای رسیدن صدای بخشی از جامعه که هرگز شنیده نشده بود از شما حمایت کردیم تا صدای این بخش از جامعه باشید و پس از آن بدون هیچ سهم خواهی عملکرد شما را به نظاره نشستیم. نه تنها رو به سمت تخریب و حتی نقد تند نیاوردیم بلکه در مقابل بی انصافی ها ایستادیم و البته طعنه های بسیار شنیده و زخم زبان ها چشیده ایم. این ها را نوشتم که بدانید نه تنها راضی به تخریب شما نبوده ایم و نیستیم که حتی در این 4 سال نقدی هم اگر بوده یا حضورا گفته و یا از نزدیکان دفتر جنابتان خواسته ایم به گوشتان برسانند. همه این ها به این سبب بوده تا نقد ما بر شما دستاویز بدخواهان برای هجمه علیه شما نشود.
اما سخنرانی روز گذشته شما جلوی هرگونه اغماض را گرفت. چرا که بارها علیرغم نقدها بر این سخنان پیرامون عملکرد شورای نگهبان اصرار ورزیده اید.
جناب آقای صباغیان
شما همچون چندین سخنرانی خصوصی و عمومی دیگر یکی از دلایل ناکارآمدی مجلس را نظارت استصوابی شورای نگهبان و رد صلاحیت افراد قوی و موثر دانسته ایدکه بدون شک این حرف و سخن شما ظلم بزرگی به شورای نگهبان است. اما در پاسخ به این سخن جنابتان شما را به کارآمدی شورای شهر یزد ارجاع می دهم که شما از اعضای شورای نظارت بر آن و از مسئولین تایید و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات بوده اید. آقای صباغیان اگر نظارت استصوابی موجب ناکارآمدی مجلس است پس چرا نظارت شما ( که حتی  آنقدر دایره را باز کرده بود تا آن جا که فردی که علیه  ولایت فقیه سخن رانده بود و اسناد آن هم موجود بود تایید شد)  در انتخابات شورای شهر موجب کارآمدی شورای شهر یزد نگردید به صورتی که ماه ها یزد بدون شهردار مانده بود. همین رویه را در شورای شهر تهران دوره اول و این دوره هم می توان مشاهده نمود. در شورای شهر دوره اول در تهران حتی ملی مذهبی ها هم تایید شدند و خود شما می دانید که نهایت کارآمدی آن شورا چه بود!!!! یا همین شورای شهر کنونی تهران که مجموعه شهرداری آن توان اداره و کنترل شهر در شرایط برفی را ندارد.
 
آقای صباغیان
در جای دیگری از صحبت هایتان گفته اید:  "بخش دیگری از ناکارآمدی به خاطر نظارت شورای نگهبان است که اساس اقتدار و اسلامیت نظام و مکمل قدرت مردم و مجلس است که به مرور دچار کاستی شده که ای کاش همانگونه که اعتقاد به نظام برای آنها پررنگ است، سفارش به نهادها و دستگاه های دولتی نیز مورد توجه باشد چرا که بنیان و اساس مجلس را نابود می کند و کشور را بر باد می دهد و باید جزء خطوط قرمز شورای نگهبان باشد."
اگر شورای نگهبان بخواهد بر این اساس نمایندگان را رد صلاحیت کند آیا شما یکی از آن ها نخواهید بود. چرا که بارها خودتان گفته اید انتصاب فلان مدیرعامل یا بهمان رئیس اداره به سبب سفارش و فشار شما به دستگاه های دولتی بوده است.
نماینده محترم
شما سوراخ دعا را گم کرده اید. دلیل ناکارآمدی مجلس نه نظارت استصوابی و نه شورای هماهنگی سران قواست. دلیل اصلی ناکارآمدی را می توان در بی سوادی نمایندگان نسبت به قانون و طرح ها ولوایح ارائه شده، اتصال نمایندگان به کانون های قدرت و ثروت، وکیل الدوله بودن نمایندگان به جای وکیل المله بودن، عدم وجود ایده و طرح های نو برای مدیریت کشور و بی توجهی به دردهای اصلی مردم دانست.
در آخر باز هم منتظر توضیحات "شخص" جنابتان در این مورد و رفع ابهامات هستیم.
دکتر سیدمحمدحسین ضیایی بافقی





بافقی ----
با عرض و سلام ادب خدمت برادر بزرگوار ضیائی انشالله مطالب ارزشمند شما مورد توجه اقای صباغیان قرار بگیرد و خدای نخواسته حرفهای ایشون دشمن شاد کن نباشد .البته یه سوال اینجت هست که اگه بشه اقای صباغیان جواب بدن خوبه .اقای روحانی98/7/17 در مصاحبه دور از شان کسی که مجری قانون است به شورای نگهبان حمله می کند البته ایشون مجلس اول را ستایش می کند که حق هم با روحانی هست اخر ایشون اون زمان خودش را دکتر جا می زند در حالیکه لیسانس بوده !!!!!!!!!!! دقیقا در تاریخ98/10/17 اقای صباغیان افاضه فیض می فرمایند ایا هماهنگی بین این دو نفر بوده؟ قیمتش چند؟؟؟؟؟/////
پست شده در ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۲۳:۱۳