شناسه : 37916337
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور در دیدار با امام جمعه بافق:


رضا مسرور در دیدار با امام جمعه بافق با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد مجدانه پیگیر تامین خوراک شرکت سنگ آهن است،افزود: معدن چاه گز برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدواریم با تلاش دکتر جهانگیری،وزیر و مسئولان بالا دست کشور کمک به این مجموعه معدنی کنیم و این همت مسئولان شهرستان را می طلبد.

به گزارش صبح بافق؛  رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور در سفر خود به شهرستان بافق به همراه حمیدیان مدیرعامل شرکت دالاهو،موحد معاونت برنامه ریزی،مدیر روابط عمومی و حراست صندوق فولاد،مدیرعامل شرکت سنگ آهن و چند تن از مدیران این مجموعه با حضور در دفتر امام جمعه بافق با حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی دیدار و گفتگو کرد.

رضا فلاح مبارکه در این دیدار با بیان اینکه مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور مجدانه پیگیر بحث معدن چاه گز برای تامین خوراک شرکت سنگ آهن بوده،گفت: وی در رایزنی با مسئولین تهران تلاش در تامین خوراک مجموعه سنگ آهن دارد و امیدواریم با حمایت های ایشان به این خواسته دست یابیم.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن با اشاره به کمک های دکتر مسرور در تامین نقدینگی شرکت امیدوار شد این امر ادامه یابد تا پروژه گندله سازی در هفته دولت به بهره برداری برسد و اظهار داشت: در سفر مقامات رسمی کشور به شهرستان بافق این پروژه افتتاح خواهد شد و پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید و به یاری خدا فروش انشعاب فاضلاب ناحیه (ب) را آغاز می کنیم.

وی همراهی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور در این مسیر را موثر و راهگشا دانست و تصریح کرد: در آینده می توان با ارزش افزوده ای که به محصول خود می دهیم کمک به رونق تولید در شهر و جامعه بویژه قشر بازنشستگان عظیم فولاد کشور نماییم.

سپس مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، شرکت سنگ آهن را یکی از بزرگترین شرکت های صندوق فولاد معرفی کرد و گفت: اکثر صندوق های بازنشستگی باید هزینه های خود را از حق بیمه تامین کنند اما در صندوق فولاد تنها 2 درصد هزینه ها از حق بیمه است و این کار را برای ما سخت کرده است.

وی با بیان اینکه 80 هزار بازنشسته داریم که تنها 5 هزار نفر حق بیمه پرداخت می کنند و این نسبت بالایی است،افزود:  می طلبد سرمایه گذاری های انجام گرفته آزمون و خطایی نداشته باشند تا سود آوری و درآمدزایی خوبی داشته و ما بتوانیم از منابع آن حقوق بازنشستگان را تامین کنیم، دولت نیز در این بخش کمک نموده و این امر ادامه خواهد داشت.

مسرور با توجه به وضعیت کشور به بهره برداری هر چه زودتر طرح های توسعه تاکید کرد و گفت: اکنون مهمترین پروژه گندله سازی سه چاهون شرکت سنگ آهن است که امیدواریم طی چند ماه آینده با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شود و مردم بافق از ثمرات این پروژه استفاده کنند.

وی با اعلام رضایت از روند اجرایی کار در پروژه گندله سازی بیان کرد: با اجرای این پروژه نمود بیشتری از شرکت سنگ آهن دیده می شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در بخش دیگر سخنان خود در خصوص شایعه ایجاد شده مبنی بر واگذاری شرکت سنگ آهن به بخش خصوصی توضیح داد: شرکت سرمایه گذاری دالاهو صد درصد آن متعلق به صندوق فولاد است و متعلق به بخش خصوصی نیست.

وی یکی از مسائل مهم را تامین خوراک شرکت سنگ آهن عنوان کرد و گفت: معدن چاه گز برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدواریم با تلاش دکتر جهانگیری،وزیر و مسئولان بالا دست کشور کمک به این مجموعه معدنی کنیم و این همت مسئولان شهرستان را می طلبد.

در ادامه امام جمعه بافق ضمن خوش آمدگویی به مسئولان حاضر در بحث پرداخت 2 درصد عوارض شرکت سنگ آهن که کمک به مجموعه شهرستان است،بیان کرد: شرکت سنگ آهن در بحث مسئولیت های اجتماعی عملکرد بسیار خوبی داشته و امیدواریم به هر نحوی این امر استمرار داشته باشد. شهرستان بافق پس از انقلاب به ویژه طی 15 سال گذشته با کمک های این شرکت دچار تحولی بزرگ شد و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه زندگی مردم شهرستان بافق وابسته به شرکت سنگ آهن است،افزود: بافق شهر کارگری است و 6 هزار نفر در این مجموعه معدنی مشغول به کار هستند و تسریع در راه اندازی گندله سه چاهون سبب رفع مشکل بیکاری جوانان می شود.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به دغدغه مسئولان و مردم شهرستان در خصوص تامین خوراک شرکت سنگ آهن امیدوار شد با حمایت مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور و پیگیری مسئولان شهرستان و کشور این موضوع حل شود و چرخ اقتصاد کشور بچرخد.

انتهای پیام/