شناسه : 35011622
نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی :


نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل وضعیت اقتصاد بیمار کشور عدم رعایت قانون است.

fبه گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان در نشست علنی امروز (سه شنبه،۹ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستورخود گفت:در منطقه ما نوعی آش پخت می شود که با دو روش به مردم آش تحویل داده می شود در یک روش با رعایت صف و در روش دیگر بدون رعایت صف این کار انجام می شود که باعث می شود بخشی از مردم با هجوم آش بگیرند که صحیح نیست.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور قانون صف وجود ندارد بنابراین به دنبال مسائل حاشیه‌ای نگردیم. امروز کسی که می‌خواهد وام بگیرد یا استخدام شود از عقب صف به جلو می‌آید، کسی که قصد گرفتن امتیاز دارد از عقب صف به جلو می‌آید، چه کسی این افراد را به جلو می‌آورد، باید بگویم که این افراد با قانون‌شکنی مسئولان و ما نمایندگان به جلوی صف می‌آیند.

وی تصریح کرد: برخی از مسئولان برای کشور مشکل ایجاد می‌کنند بنابراین ما نباید به دنبال حاشیه و مسائل فرعی باشیم. یکی از دلایل وضعیت اقتصاد بیمار کشور ما همین بی‌قانونی و بی عدالتی است و باید مجلس به این مسائل رسیدگی کند.

صباغیان افزود:آمریکا دشمن  ایران است و ما در این زمینه نیز بحثی نداریم اما اوباما در زمان انتخابات بزرگ‌ترین چالش انتخاباتی‌اش این بود که یک بار از چراغ قرمز عبور کرده بود. در ژاپن کارمندی سه دقیقه زودتر کار خود را ترک کند رییس شرکت از مردم عذرخواهی می‌کند و یا برای رئیس جمهور متخلف کشور کره جنوبی، زندان می‌شود اما در کشور ما فردی سه هزار میلیارد تومان اختلاس می‌کند ولی حکم اجرایی نمی‌شود.

وی ادامه داد: فردی دو تن سکه خریداری می‌کند ولی برخوردی با او انجام نمی‌شود. ما نباید خودمان را گول بزنیم، در هر جامعه‌ای که رشوه باشد جامعه به سمت نابودی می رود. برای مردم شعار ندهیم، تا زمانی که ما اصلاح نشویم کشور نیز اصلاح نخواهد شد. آمریکا نمی‌تواند کاری کند بلکه از ضعف‌های ما استفاده می‌کند.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هر روز جلسات متعددی در مجلس داریم اما از آن نتیجه مطلوب که مشخص شود چه کسی متخلف است بیرون نمی‌آید. ربای بانکی در حال نابودی جامعه است، ما شاهد ۲۰ الی ۳۰ درصد ربای بانکی هستیم. کشورهای غیرمسلمان یک یا دو درصد سود بانکی می‌دهند. بنده از مجلس تعجب می‌کنم که بر روی ربای بانکی صحبت نمی‌کند حتی با احترامی که برای مراجع عالیقدر تقلید قائل هستم تعجب می‌کنم که چرا مراجع اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهند، سود بانک ها در حال نابودی مردم است. مگر در اسلام گفته نشده که ربا جنگ با خداست، چرا مقابله نمی شود.

وی گفت:نباید فقط نام اسلام را یدک کشید. مجلس در راس امور است و مقصر این مسائل ما هستیم، مجلس ضعیف شده است.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: مجلس چرا نسبت به تصمیمات فراقانونی که گرفته می‌شود اقدامی انجام نمی‌دهد. مجلس متولی قانون است و تا زمانی که ورود جدی به اجرای قانون پیدا نکند نمی‌توان کشور را اصلاح کرد در هر صورت به گرانی های  پایان داد.

خبرگزاری خانه ملت