شناسه : 35070661
یادداشت؛


برخی از روشنفکران این شهر افزایش طلاق را گل و بلبل دانسته وچهره ای زیبا از آن ساخته اند این درحالیست که طبق روایات معصومین علیهم السلام مهمترین ملاک ازدواج ایمان واخلاق و منفورترین حلال نزد خداوند طلاق می‌باشد.

به گزارش صبح بافق؛

طلاق منفورترین حلال خدا

بسم الله الرحمن الرحیم

چند ماه پیش درجلسه مشاوره ازدواج در شهرستان بافق، یکی از مشاورین مهمترین ملاک ازدواج را جذابیت معرفی کرد وصداقت وایمان را ملاک فرعی دانست که ان شاء الله در آینده به این موضوع پرداخته می‌شود واز آنطرف برخی از روشنفکران این شهر افزایش طلاق را گل و بلبل دانسته وچهره ای زیبا از آن ساخته اند این درحالیست که طبق روایات معصومین علیهم السلام مهمترین ملاک ازدواج ایمان واخلاق و منفورترین حلال نزد خداوند طلاق می‌باشد.

وصلتی که با جذابیت شروع شود و به محض از بین رفتن آن جذابیت به راحتی طلاق صورت بگیرد جامعه را به سمت و سویی می‌کشاند که ناظر آن هستیم.

زمانی جامعه به سمت تباهی می‌رود که ملاک‌ها عوض شود و بجای تفکر اسلامی تفکر روشنفکرانه غرب حاکم شود که در آنجا طلاق را جشن گرفته واین تفکر را به کشورهای اسلامی صادر کرده اند.

رسول اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرماید:ازدواج کنید وطلاق ندهید که از طلاق عرش خدا به لرزه درآید(مکارم الاخلاق صفحه 197)

بله طلاق جایز می‌باشد چون گاهی اوقات چاره ای جز طلاق نیست واسلام در هر کاری راه برون رفت را قرار داده ولی اینکه برخی افراد چهره  طلاق را بسیار زیبا نشان دهند برخلاف تفکر اسلامی می‌باشد.

مگر نه اینکه به واسطه طلاق بسیاری از زنان بی خانمان شده وبا چه مشکلات ومفاسدی مواجه شده اند و چه بسیار کودکانی که به وسیله طلاق زندگی سردرگمي پیدا کرده اند.

بد نیست این افراد بدانند طبق یک تحقیق آماری که چندسال قبل از100 زن فاحشه در تهران به دست آمده بود 31نفر این افراد والدینشان در اثر طلاق یا عوامل دیگر جدا زندگی می‌کردند (سایت اندیشه قم)

لذا راه حل مشکلات زندگی جوانان طلاق وراحت شدن نیست بلکه عوض کردن رویه وتفکر غربی حاکم بر برخی از مسئولین می‌باشد.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

حامد حسنی نژاد