شناسه : 34088414


امام جمعه بافق گفت: غلط میکنند حریم شهر متدین بافق را به نام گردشگری میشکنند

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: اسلام یک حد و حدودی دارد و این حدوحدود در قانون اساسی آمده است. نمی شود آزادی که در غرب است را در ایران هم داشته باشیم، اگر ما جمهوری اسلامی هستیم که هستیم تمام مسائل اسلامی و جمهوری باید در راستای آزادی مطرح شود.

وی در ادامه افزود: ما نمیتوانیم در یک کشور اسلامی که شهید داده است و جمهوری اسلامی است حرکت های غربی رخ دهد. آزادی یک حدوحدودی دارد و آن هم در همه کشورهای دنیا طبق قوانین خودشان مراعات می شود کشور ما هم همینطور است و هیچ کس حق ندارد حرکت هایی که در غرب انجام می شود در اینجا هم انجام شد.

امام جمعه بافق تصریح کرد: آمدند بافق برای بازدید از شن و مکان های دیگر، ولی این چه کارهایی است که انجام می دهید، اینجا یک شهر مسلمان است وکشورهم کشور جمهوری اسلامی ایران است میخواهند بی بندوباری و رقاصی بکنند این خیلی خطرناک است.

وی به مسئولین تذکر داد: آقایانی که متصدی این مسائل هستند مگر شما پول نمی گیرید؟ اگر پول می گیرید یک مقدار هم هزینه کنید برای اینکه جایگاه شهر حفظ شود. چندین بار به من مراجعه کردند و گزارش بی بندوباری ها در شن ها را به من گزارش دادند.

سلیمانی اظهار داشت: من در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 1396 گفتم که احتمال دارد عده ای بیایند. ولی باید حریم ها حفظ شود. توری که می خواهد از هرکجا به سمت بافق حرکت کند غلط می کند آنچه در شهر ما به عنوان ارزش است را خدشه دار کند و در محیط دیگری بروند.

امام جمعه بافق گفت: حریم راشکستند و باید جلوی آن را گرفت مردم مسلمان و متدین هستند. در این هفته چندین خانم به من زنگ زدند که رفتیم ولی خجالت کشیدم و برگشتیم مردم متدین هستند و ناموسشان پاک است و می خواهند آنها را حفظ کنند.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: ما پشتیبان گردشگری هستیم و می خواهیم مرد بیایند و از نزدیک شهر ما را ببینند ولی باید ارزشها خدشه دار نشود. ما دینمان فدای بعضی از کارها نمی کنیم.

شهادت امام موسی بن جعفر(ع)، شهید صیاد شیرازی، شهیدآوینی و شهادت سیدمحمدباقر صدر و سیاست های خصمانه آمریکا و غرب در قبال ایران و خرید وتوجه به کالاهای ایرانی از جمله های مواردی بود امام جمعه بافق در خطبه دوم به آنها اشاره کرد.

بافق خبر