شناسه : 38080248


ماشاالله کارگران صاحب مرغداری واقع در گودگوار که حدود ده هزار قطعه مرغ تخم گذار وی براثر قطع برق تلف شدند گفت: سال 1388 با آقای رحمتی برای توزیع تخم مرغ در سطح شهرستان و ارسال به استان اقدام به گرفتن مجوز برای ساخت مرغداری برای پرورش مرغ تخم گذاربه میزان 30 هزار قطعه در بافق کردیم و در سال 1392 نیز به کار آغاز شد.

به گزارش صبح بافق؛ ماشاالله کارگران صاحب مرغداری واقع در منطقه گودگوار که حدود ده هزار قطعه مرغ تخم گذار وی براثر قطع برق تلف شدند گفت: سال 1388 با آقای رحمتی برای توزیع تخم مرغ در سطح شهرستان و ارسال به استان اقدام به گرفتن مجوز برای ساخت مرغداری برای پرورش مرغ تخم گذاربه میزان 30 هزار قطعه در بافق کردیم و در سال 1392 نیز به کار آغاز شد.
وی در ادامه افزود: روزانه بین 90 تا 120 کارتن تخم مرغ در سطح شهرستان توزیع و مازاد آن را نیز به مرکز استان و شهرهای استان کرمان ارسال می کردیم.
کارگران در ادامه به قطع برق و تلف شدن مرغ ها اشاره و بیان داشت: حدد 30 سال در این کار مشغول هستم و اداره برق یک روز قبل از قطعی برق زمان و میزان قطعی آن را اعلام می کرد، ولی متاسفانه روز حادثه ساعت 12 ظهر برق قطع و با توجه به اینکه دو ساعت طول کشید تا برق وصل شود و هوا هم خیلی گرم بود بعد از وصل جریان برق و حضور در سالن در مرحله اول بین 200 تا 300 مرغ تلفات داشتیم ولی هرچه زمان می گذشت بر تعداد مرغ های تلف شده اضافه می شد و در نهایت 10 هزار مرغ تخم گذار ما تلف شدند.
وی ادامه داد: در زمان قطعی برق با تماسی که با اداره برق شهرستان و حتی حراست اداره کل برق استان داشتم اعلام کردند که قطعی برق از خود استان است و کاری هم نمی شود کرد.
صاحب این کارگاه تولید مرغ تخم گذاردر خصوص میزان خسارت وارد شده و اینکه مرغ ها  بیمه هستند یا خیر تصریح کرد: با توجه به اینکه این مرغ ها تخم گذار هستند تا 90 روز وتا  سن قانونی تخم گذاری بیمه هستند. 
کارگران اظهار داشت: این واحد تنها واحد صنعتی مرغ تخم گذار در شهرستان است که تخم مرغ شهرستان و استان را تامین می کند و این اتفاق ضربه سنگینی به ما زد. هر قطعه از این مرغ ها را در مهرماه سال گذشته 240 هزار ریال خریداری  و با هزینه واکسن و نگهداری 300 هزار ریال هزینه در برداشته است و 60 روز هم نگهداری کردیم که به تولید برسند و در مرحله تولید تخم مرغ بودیم که این اتفاق افتاد.
وی افزود: با این اتفاق تخم مرغ تولیدی ما نصف و وزن آن نیز کاهش داشته است و مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتوانیم تولید و وزن تخم مرغ را به حد نرمال خود برسانیم.
کارگران در پایان در خصوص میزان خسارت وارد شده نیز بیان داشت: زمانی که مرغ ها را خریداری کردیم ۵ میلیارد ریال هزینه صرف آن شد ولی با هزینه ای که امروز انجام دادیم تا به این مرحله رسیده حدود8 میلیارد ریال خسارت وارد شده است.
انتهای پیام ع.ع