شناسه : 35452067
صباغیان‌ بافقی مطرح کرد؛


ماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی اقدامات وزیر راه و شهرسازی در زمینه مبارزه با فساد در سازمان نظام مهندسی را بسیار مفید دانست و گفت: هر نوع نظارتی که یک سری منافع در آن تعریف شود بعد از مدتی فسادآور است و نظارت باید از فعالیت‌های اجرایی تفکیک شود.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان‌ بافقی نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی  درباره اقدامات اخیر وزیر راه و شهرسازی در مبارزه با فساد در سازمان نظام مهندسی اظهار کرد: اگر بتوانیم مسئولیت‌های بین نقشه‌کش ساختمان و مهندسان ناظر با کارفرما، پیمانکار و شهرداری‌ها را تفکیک کنیم و مهندسان ناظر نتوانند فعالیتی در خصوص طراحی و نقشه ساختمان انجام دهند، خود به خود فساد در نظام مهندسی کاهش پیدا می‌کند.

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات وزیر راه و شهرسازی در خصوص مبارزه با فساد بیان کرد: مبارزه با فساد اقدام مفید و خوبی است و می‌تواند در درازمدت رانت و فساد را کاهش دهد. 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر نوع نظارتی که یک سری منافع در آن تعریف شود بعد از مدتی فسادآور است و نظارت باید از فعالیت‌های اجرایی تفکیک شود که این فعالیت‌ها می‌تواند در هر زمینه‌ای از جمله اقتصادی، ساخت و ساز و عمران باشد.

صباغیان بافقی افزود: من هر فعالیت و اقدامی که در زمینه از بین بردن فساد باشد را مفید می‌دانم و از آن حمایت می‌کنم.

نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مقابله با تعارض منافعی که آقای آخوندی در پیش گرفته‌اند خوب است و از آن به عنوان یک نماینده حمایت می‌کنم.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی